Menu

Amortyzatory przednie do motocykla

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 772

Amortyzator przód ATV 110 125 czerwony

50,00 zł

Amortyzator przód ATV 110 125 czerwony

            (1)

Amortyzatory przód SHL M11 kpl 2 szt.

301,35 zł

Amortyzatory przód SHL M11 kpl 2 szt.

            (6)

Amortyzator przód ATV 110 125 niebieski

41,90 zł

Amortyzator przód ATV 110 125 niebieski

            (2)

Amortyzator przód ATV 110 125 czarny

42,00 zł

Amortyzator przód ATV 110 125 czarny

            (1)

Amortyzator przód ATV 110 biały

42,90 zł

Amortyzator przód ATV 110 biały

            (2)

Amortyzator przód lewy + prawy

257,99 zł

Amortyzator przód lewy + prawy

            (1)

Amortyzatory przednie do motocykla do Najpopularniejszych motocykli

Amortyzator przedni ważny dla kontroli motocykla

Amortyzator motocyklowy przedni to element przedniego zawieszenia motocykla, który tłumi drgania powstające podczas przejazdu przednim kołem motocykla po nierównościach na drodze. Jako część układu skręcanego podczas zmiany kierunku jazdy, przedni amortyzator to ważny element układu kierowania motocyklem. Uszkodzony amortyzator przód poważnie wpływa na komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Czym właściwie jest amortyzator przedni motocyklowy?

Zasadniczo, amortyzator motocyklowy przedni to element, który tłumi drgania powstające wskutek pracy innego elementu przedniego zawieszenia, zwykle sprężyny. Ze względu na konstrukcję układu, za amortyzator przedni uważa się cały mechanizm przywracający pierwotną pozycję. Z tego względu, amortyzator przedni motocyklowy jest oferowany często jako złożony element z dobranymi do niego sprężynami.

Przedni amortyzator olejowy lub gazowy

Amortyzatory przednie dzieli się na olejowe i olejowo-gazowe, prościej gazowe. Amortyzator przedni olejowy jest prostszy i bardziej wytrzymały. Drgania tłumi w nim jeden olej przepływający między przegrodami. Wadą jest tu większa masa i tłumienie drgań z tą samą siłą w każdym momencie. Z tego względu, w sporcie popularniejszy jest amortyzator przedni gazowy. Tu tłumienie polega na wzajemnej zmianie wielkości przegród z olejem i gazem. Lżejsze i tłumiące drgania z siłą zależną od wielkości przegród, są one także droższe i mniej wytrzymałe.

Amortyzator motocyklowy przedni wymaga szczelności

Bez względu na typ, przedni amortyzator wymaga szczelności i jakości elementów. Objawami zużycia lub uszkodzenia są wyciek płynów i utrudnione tłumienie drgań, to drugie obecne także po zabrudzeniu płynów. W przypadku uszkodzenia głównych elementów, najlepiej jest wymienić cały amortyzator przedni motocyklowy.

Przedni amortyzator olejowy i gazowy w Gmoto.pl

U nas znajdziesz przednie amortyzatory do wielu modeli motocykli. Oferujemy amortyzatory przednie standardowe i do modyfikacji przedniego zawieszenia. Cechy i parametry amortyzatorów znajdziesz po kliknięciu na produkt.