Menu

Automaty zmiany biegów motocyklowe

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 14

Automaty zmiany biegów motocyklowe do Najpopularniejszych motocykli

Artykuły z bloga

Automat zmiany biegów do załączenia biegów w prostych układach

Automaty zmiany biegów

Automat zmiany biegów to mechanizm zmieniający biegi wykorzystywany w starszych i mniej skomplikowanych układach zmiany biegów. Automat upraszcza załączenie odpowiedniego biegu w skrzyni z małą liczbą przełożeń. Uszkodzony automat zmiany biegów uniemożliwia sprawne operowanie skrzynią.

Automaty zmiany biegów stosowane głównie przy mniejszych przekładniach

Nowoczesna motocyklowa skrzynia biegów to skomplikowane urządzenie z szeregiem przełożeń i elementów zmieniających biegu. W historycznych jednośladach takich, jak Simson, Romet czy Jawa, tych przełożeń było mniej, zwykle 2-3, i podobnie prościej wyglądała ich zmiana. Mechanizmem wymuszającym załączenie odpowiedniego biegu były tam motocyklowe automaty zmiany biegów, nazywane prościej zmieniaczami.

Motocyklowe automaty zmiany biegów w formie zależnej od modelu

Jako prostsza od typowego układu zmiana biegów automat może przybrać jeden z kilku mechanizmów. Najprostszym typem są elementy stosowane w jednośladach Simson, gdzie motocyklowe automaty zmiany biegów wprost zmieniają obrót wałka w skrzyni. Bardziej złożony jest automat zmiany biegów w jednośladach Romet, czy Jawa, gdzie częścią automatu jest też jego podstawa.

Automat zmiany biegów bezwzględnie wymaga dopasowania i dokładnego montażu

Bez względu na typ, automat zmiany biegów wymaga dopasowania poszczególnych części i poprawnego montażu. Najczęstszą przyczyną problemów jest tu odkształcenie albo luz między elementami. Typowym objawem jest wyrzucanie danego biegu lub niezałączenie go mimo ruchu dźwigni. Wpływ poszczególnych elementów automatu na inne sprawia, że w wielu przypadkach, najlepszym rozwiązaniem jest wymiana automatu.

Automaty zmiany biegów motocyklowe w różnych wersjach w Gmoto.pl

U nas znajdziesz automaty zmiany biegów motocyklowe do różnych modeli jednośladów. Oferujemy automaty zmiany biegów gotowe do montażu w popularnych jednośladach typu Simson, Romet czy Jawa. Cechy i parametry automatu są dostępne po kliknięciu na produkt.