6 sposobów, by nie zmarznąć podczas jazdy motocyklem w jesienne dni

Motocykl jesienią

 

Jesień to jedna z najpiękniejszych pór roku, dlatego poznaj 6 sposobów, by nie zmarznąć podczas jazdy motocyklem. Odzież oraz akcesoria motocyklowe, mają znaczący wpływ na Twój komfort termiczny, gdy temperatura spada poniżej 10 stopni Celsjusza. Sprawdź, w co zainwestować, aby jak najdłużej cieszyć się sezonem motocyklowym i sprzyjającą mu aurą:-)

 

 

 

Podgrzewane manetki to najlepszy i najszybszy sposób na ogrzanie dłoni, nawet w trakcie intensywnego deszczu. Ich cena to ok. 214 zł. Biorąc jednak pod uwagę ich funkcjonalność, nie zastanawiaj się nad ich montażem. Docenisz ich działanie nie tylko podczas deszczu, ale również w trakcie wieczornych powrotów do domu.

Temat bielizny termoaktywnej powraca jak mantra… tym razem, jednak nie chodzi o bieliznę chłodzącą a docieplającą. Firma Brubeck posiada w swojej ofercie bluzę i spodnie termoaktywne wykonane z wysokiej jakości wełny merynosów. Odzież ta posiada bardzo dobre właściwości termoizolacyjne i idealnie sprawdza się w podróży, gdy panują niskie temperatury. Gruby materiał ogranicza wychłodzenie organizmu, nie kumuluje nieprzyjemnych zapachów a także posiada właściwości antybakteryjne.

Kominiarka to nieodłączny element kasku motocyklowego. Śmiało ubierz ją pod kask integralny, otwarty i enduro. W chłodne dni wybierz bezszwowa termoaktywną kominiarkę wykonaną z oddychającej i przyjemnej w dotyku wełny merynosów. Materiał nie powoduje ucisków i zapewnia komfort termiczny. Wydłużony kołnierz zapobiega podwiewaniu i przyjemnie otuli Twój kark🙂

Jeżeli nie zdecydujesz się na podgrzewane manetki, stwórz swoim dłoniom dodatkową warstwę termiczną. Termoaktywne rękawice zapobiegną przegrzaniu, jednocześnie ograniczając wychłodzenie w niskich temperaturach. Rękawice są miękkie i przyjemne w dotyku, a ich bezszwowa technologia wykonania sprawi, że nic nie będzie cię uwierać i uciskać.

Handbary i szyba motocyklowa są często pomijane, jako czynnik powodujący szybkie wychłodzenie. I to jest błąd!

Handbary są montowane głównie w motocyklach enduro, hard enduro i turystycznych. Osłaniają dłonie przed uderzeniami, otarciami ale również przed owiewaniem dłoni. Kolejną istotną częścią Twojego motocykla – o czym niektórzy zapominają to – szyba motocyklowa. To ona chroni Cię przed zanieczyszczeniami, owadami, wiatrem i zacinającym deszczem. Im wyższa szyba tym ochrona jest większa (wszystko w granicach rozsądku, przecież nie zamontujesz szyby do skutera na swój motocykl turystyczny:D).

 

Nie pozwól, aby te niby „drobiazgi” negatywnie wpływały na Twój komfort jazdy motocyklem. Oczywiście, nie musisz korzystać z moich propozycji. Zastanów się tylko, czy lepiej zainwestować pieniądze i przedłużyć sezon motocyklowy (który i tak jest krótki) czy jednak odstawić motocykl i przygotować go do zimowania?

Ja wybieram wydłużenie sezonu motocyklowego:-)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.