Dlaczego warto zainwestować w bieliznę termoaktywną?

Bardzo dobre pytanie! Postaram się przekonać Cię do zalet wynikających z użytkowania bielizny termoaktywnej. Nie jest to kwestia promowania marki Brubeck czy Redline – próbuję Ci pomóc w wyborze przed którym, pewnie aktualnie stoisz. U mnie zaczęło się od pierwszego poważnego – prawie 3 tygodniowego wyjazd do Kirgistanu i Tadżekistanu, który wręcz zmusił mnie do inwestycji w bieliznę termoaktywną. Wcześniej, nie przykuwałam swojej uwagi do tego aspektu – jeździłam w bawełnianych T-shirtach. Z perspektywy czasu śmieję się sama z siebie… zmienne temperatury potrafią skutecznie uprzykrzyć cały wyjazd! Dlatego zachęcam do zapoznania się z tymi typami, które wtedy wybrałam i jestem ich wierną fanką po dzień dzisiejszy:-)

Bielizna termoaktywna motocyklowa pełni funkcję drugiej skóry i odprowadza wilgoć na zewnątrz. Dzięki temu, Twoje ciało pozostanie suche pomimo dużego wysiłku fizycznego. Śmiało też możesz ją wykorzystać podczas zimnych nocy czy srogiej zimy, ponieważ zapobiegnie wyziębieniu oraz przegrzaniu ciała. Sam dobrze wiesz, że przegrzanie ciała i zmęczenie w podróży dekoncentruje i zniechęca do dalszej podróży… nie pozwól na to! Zadbaj o odpowiedni dobór bielizny termoaktywnej motocyklowej, która pozwoli Ci cieszyć się jazdą w zmiennych warunkach atmosferycznych. Oto moje typy bielizny termoaktywnej:

Bielizna termoaktywna BRUBECK COOLER

Komplet termoaktywnej bielizny motocyklowej BRUBEC COOLER

Komplet termoaktywnej bielizny motocyklowej BRUBEC COOLER

Znana jako bielizna chłodząca. Wykonana w technologii bezszwowej z dwuwarstwowej, a zarazem oddychającej dzianiny. Chłodząca przędza Nilit Breeze, która wchodzi w jej skład zapewnia wysoką wentylację organizmu poprzez eliminację nadmiaru ciepła. Bielizna obniża temperaturę ciała nawet o 1°C. W miejscach wzmożonej potliwości wykonane są specjalne strefy wentylacyjne, zwiększające efekt chłodzenia oraz komfort użytkowania. Zastosowane w tkaninie jony srebra nie powodują generowania nieprzyjemnych zapachów. Bardzo dobrze sprawdza się podczas jazdy motocyklem w bardzo wysokich temperaturach, ponieważ przyjemnie chłodzi ciało. Wystarczy tylko delikatnie odsunąć wloty powietrza w kurtce i spodniach motocyklowych. Nadaje się do jazdy motocyklem w  terenie, motocrossie ale także bieganiu, trekkingu itp. Brubeck Cooler był testowany podczas wyjazdu w Kirgistanie i sprawdził się znakomicie zarówno w terenie szutrowym jak i w trakcie jazdy po asfalcie, gdzie w dzień temperatura sięgała 35°C! Więcej produktów marki Brubeck, możesz zobaczyć tutaj.

 

Bielizna termoaktywna BRUBECK EXTREME MERINO

Zestaw termoaktywny BRUBEC EXTREME WOOL

Zestaw termoaktywny BRUBEC EXTREME WOOL

Brubeck EXTREME MERINO znana jako bielizna docieplająca. Miękka i delikatna w dotyku. Chłonie wilgoć , utrzymuje stałą temperaturę ciała chroniąc tym samym przed wychłodzeniem i przegrzaniem. Doskonale dopasowują się do ciała i nie zmienia swojego położenia podczas intensywnej aktywności. Posiada wysoki kołnierz, który chroni przed wiatrem. Bielizna wykonana jest z naturalnych włókien wełnianych  – 78% wełna merino, 21% poliamid, 1% elastan. Dzięki takiemu połączeniu bielizna posiada wyjątkowe  właściwości termoregulacyjne przy zachowaniu maksymalnego komfortu, nawet w ekstremalnych warunkach atmosferycznych. Te wszystkie zalety zawdzięczasz wełnie merynosów. Polecam, ponieważ sama używam ich na wyjazdach, gdzie temperatury spadają poniżej 10°C. Ta bielizna miała swoją premierę również w Kirgistanie, podczas biwaku nad jeziorem Issyk Kul. Nocą temperatura spadła poniżej 0°C. Te duże rozbieżności temperatur w dzień i w nocy bardzo dały się we znaki. Mi osobiście, „merinos” pomógł zasnąć w cieple, czym nie mogły pochwalić się sąsiednie namioty.

 

Bielizna termoaktywna OUTLAST firmy Redline

Koszulka termoaktywna Outlast

Koszulka termoaktywna Outlast

Gdy jest Ci zimno – dociepla, gdy jest Ci za ciepło chłodzi. Bielizna wykonana z materiału Outlast. Pomaga regulować termikę ciała podczas aktywności fizycznej oraz zmiennych warunków atmosferycznych. Absorbuje oraz uwalnia ciepło w zależności od indywidualnych potrzeb. Ten rodzaj bielizny termoaktywnej działa jako bufor równoważący temperaturę. Materiał miękki, nie krępujący ruchów doskonale dopasowuje się do ciała zapewniając komfort użytkowania. Warto, żebyś się w nią zaopatrzył. Bardzo dobrze sprawdza się na krótkich podjazdach jak i długich podróżach. Również była wykorzystana na wyjeździe w Kirgistanie oraz w Alpach. Firma Redline zmieniła design bielizny i na zdjęciach z podróży ma czerwone szycia i większe logo:) Osobiście, stary design podobał mi się bardziej ale najważniejsze jest, że ta zmiana nie wpływa na funkcjonalność bielizny:-) Więcej produktów marki Redline, możesz zobaczyć klikając tutaj.

 

Pamiętaj, że bielizna termoaktywna motocyklowa posłuży Ci kilka sezonów! Nie ma problemu z jej praniem nawet w podróży, ponieważ szybko schnie, a jeżeli nie zdąży – śmiało możesz ją ubrać wilgotną. W trakcie jazdy organizm oddaje ciepło, więc bielizna wyschnie jeszcze szybciej:)

1 Response

  1. 27 listopada 2018

    […] Jeżeli masz jakieś wątpliwości odsyłam Cię do artykułu: Dlaczego warto zainwestować w bieliznę termoaktywną? […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.