Gmoto gra razem z WOŚP! Romet Kadet z 1985 roku może być Twój

Zostań właścicielem kultowego motoroweru Romet Kadet M-780 z 1985 roku, odrestaurowanego przez ekipę sklepu motocyklowego Gmoto specjalnie na tegoroczną aukcję WOŚP! Zobacz aukcję Gmoto na WOŚP już teraz.

Gmoto X WOŚP

Postanowiliśmy w pełni zaangażować się w 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pomysł renowacji jednośladu, który wielu Polaków darzy ogromnym sentymentem, narodził się w naszych głowach raptem kilka tygodni przed świętami, jednak dzięki wspólnej pracy i mobilizacji wielu osób udało się osiągnąć — naszym skromnym zdaniem — piorunujący efekt. Zobacz, jak on błyszczy!

Historia Rometa

W historii tego Kadeta nie brakuje zwrotów akcji. Co prawda, nie znamy jeszcze zakończenia tej opowieści, którą z pewnością nakreśli szczęśliwy zwycięzca tej aukcji, możemy śmiało powiedzieć, że dzięki WOŚP Romet zaczął dostawać dobre karty. Motorower był własnością jednego z pracowników Gmoto, który kupił go w pakiecie z innym Kadetem — siostrzany model miał to szczęście, że został z marszu odrestaurowany, zaś bohater dzisiejszej aukcji czekał na lepsze czasy w garażu, powoli nabierając na wartości.

Solidny remont Kadeta — co zrobiliśmy przy tej perełce?

Przedstawiony Romet Kadet był solidną bazą do odbudowy. Przez ostatnie tygodnie został rozkręcony do ostatniej śrubki — łącznie z silnikiem — co pozwoliło nam na szczegółową naprawę. Staraliśmy się uratować jak najwięcej oryginalnych części, jednak gdy nie było to możliwe, wymienialiśmy je na nowe zamienniki jak najlepszej jakości. Wypiaskowaliśmy ramę, uzupełniliśmy ubytki — dzięki temu lakier Kadeta lśni lepiej, niż niejedna nowa maszyna wyjeżdżająca z włoskiej fabryki — odnowiliśmy elementy chromowane oraz wymieniliśmy siedzenie. To tylko niektóre zabiegi, dzięki którym Romet wygląda fenomenalnie.

Bohater tej aukcji większość swojego życia spędził porzucony w garażu — niestety, nie udało nam się odnaleźć kompletu dokumentów koniecznych do normalnej rejestracji. Zaznaczamy, że licytujesz eksponat, którym nie możesz poruszać się po drogach publicznych. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, że możesz zarejestrować go jako zabytek — jego stan techniczny i wizualny w pełni go do tego kwalifikuje.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu i zachęcamy do licytacji tego wyjątkowego egzemplarza. Romet Kadet, część historii polskiej motoryzacji, może być twój!

Zobacz aukcję — Romet Kadet ‘85 od Gmoto dla WOŚP

Wiktor Karczewski

Moja przygoda z motocyklami zaczęła się klasycznie - od Ogara, przez WSK 125, do chińskiego skutera. Na WSK 125 zjeździłem pół Polski i Skandynawię, a na Chińczyku kręciłem się zimą po Bieszczadach i jesienią po Finlandii. Obecnie ujeżdżam polsko-chińską myśl techniczną, czyli Rometa SCMB 125. Doskonały motocykl do dojazdów do pracy ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.