Jak się ubrać na motocykl szosowo-turystyczny?

motocykl szosowo-turystycznyJak się ubrać na motocykl szosowo-turystyczny? Zdjęcie idealnie odzwierciedla, jak nie należy tego robić. Połączenie garnituru i motocykla – wygląda bardzo stylowo, ale nie o to tutaj chodzi. Na pierwszym miejscu jest Twoje bezpieczeństwo oraz przyjemność z jazdy motocyklem. Nie możesz się zdecydować na zakup odpowiedniej odzieży motocyklowej? Zbyt wysokie ceny nie dają Ci spokoju? Im szybciej zrozumiesz, że cena wynika bezpośrednio z jakości produktów, tym mniejszego szoku doznasz przy kolejnych zakupach. Poniżej przedstawię Ci propozycje, podstawowego wyposażenia motocyklisty.

To jakie produkty wybierzesz, zależy wyłącznie od Ciebie!

Kask motocyklowy

Nigdy nie wsiadaj na motocykl bez kasku motocyklowego, ponieważ to on chroni Twoją głowę przed uszkodzeniami. Jest obowiązkowy dla każdego motocyklisty! W osobnych wpisach na blogu, znajdziesz szersze informację na temat kasku motocyklowego: jaki rodzaj kasku motocyklowe wybrać, jak dopasować kask motocyklowy i czy warto oszczędzać na kasku motocyklowym. Zachęcam do zapoznania się z ich treścią, a poniżej, nasza propozycja:

Kask integralny LS2

Kask integralny LS2 FF390

Kask szczękowy Lazer Monaco

Kask szczękowy Lazer Monaco

 

 

 

 

 

 

 

 

Buty motocyklowe

Głównym zadaniem butów motocyklowych jest ochrona całej stopy, stawu skokowego oraz ścięgna Achillesa. Właśnie dlatego, warto kupić buty sięgające powyżej kostki. Niekiedy, ciężko przyjąć do wiadomości, że buty sportowe nie nadają się do jazdy motocyklem…warto, jednak wziąć pod uwagę, że Twoje stopy również potrzebują ochrony przed uderzeniami i uszkodzeniami. Poniżej propozycja butów które,  idealnie nadają się na jazdę motocyklem szosowo-turystycznym.

Buty motocyklowe Gaerne G-RW

Buty motocyklowe Gaerne G-RW

Buty skórzane Rebelhorn Trip

Buty skórzane Rebelhorn Trip

 

 

 

 

 

 

 

 

Kurtka motocyklowa

Zwróć szczególną uwagę, na zabezpieczenia jakie posiada kurtka motocyklowa. Podstawą są ochraniacze na łokciach, ramionach oraz plecach. Pamiętaj, że ochraniacze nie powinny się przemieszczać! Jeżeli decydujesz się na ubranie tekstylne, sprawdź jaką membranę posiada. Membrana jest warstwą wewnętrzna, wodoodporną oraz oddychającą. Może być zintegrowana z zewnętrzną warstwą lub odpinana. Dodatkowo kurtki motocyklowe posiadają „podpinkę„, która chroni przed wychłodzeniem organizmu. Możesz ją w upalne dni ściągnąć, natomiast gdy temperatura spada wpiąć ponownie.

Kurtka tekstylna Rebelhorn Vuelta

Kurtka tekstylna Rebelhorn Vuelta

Kurtka tekstylna Rebelhorn Hiker

Kurtka tekstylna Rebelhorn Hiker

 

 

 

 

 

 

 

 

Spodnie motocyklowe

Jeżeli decydujesz się na zakup spodni motocyklowych, najlepszym rozwiązaniem jest zakup kompletu, czyli ten sam model kurtki i spodni motocyklowych. Dlaczego? Ponieważ, możesz je ze sobą połączyć „suwakiem”. Zarówno kurtka jak i spodnie posiadają zamek, dzięki czemu cały komplet możesz ze sobą połączyć. Bardzo praktyczne rozwiązanie, które pozwala schować pas nerkowy do szafy.

Spodnie motocyklowe muszą posiadać protektory na biodrach oraz kolanach. W trakcie mierzenia, pospaceruj w nich, usiądź i sprawdź czy żaden z ochraniaczy Cię nie uwiera. Niektóre, modele tak jak kurtki, posiadają wypinaną membranę. Jeżeli decydujesz się na taki model, rozmiar spodni dopasuj z wpiętą membraną i podpinką – inaczej, może się okazać, że spodnie są za ciasne:-)

Spodnie tekstylne Rebelhorn Hardy Pro

Spodnie tekstylne Rebelhorn Hardy Pro

Spodnie tekstylne Rebelhorn Hiker II

Spodnie tekstylne Rebelhorn Hiker II

 

 

 

 

 

 

 

 

Rękawice motocyklowe

Ochrona Twoich rąk, również jest bardzo ważna, dlatego spraw sobie rękawice motocyklowe. Sprawdź, czy posiadają wzmocnienia nadgarstka oraz wzmocnienia kostek, które są wyjątkowo narażone na otarcia. Rękawice, mogą być cieńsze jeżeli korzystasz z podgrzewanych manetek, nie zmienia to jednak faktu, że muszą posiadać protektory. Rękawice musisz przymierzyć i sprawdzić czy Cię nie uwierają. Najlepiej złap jakąś rurkę, która posłuży Ci za imitację manetek motocyklowych:-) Jeżeli po chwili rękawice będą Cię uwierać – sprawdź inny rozmiar lub model.

Shima EVO 2 wodoodporne

Shima EVO 2 wodoodporne

SHIMA GT-1

SHIMA GT-1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na szczęście, zauważalna jest rosnąca świadomość motocyklistów, odnośnie swojego bezpieczeństwa! Przekłada się to, na wybór odzieży i akcesoriów motocyklowych wysokiej jakości.

 

 

3 komentarze

  1. Ja polecam zaopatrzyć się w dwa komplety rzeczy na motocykl, jeden komplet taki cieńszy bardziej zwiewny, drugi solidny na ciężkie wyprawy 🙂

  2. Beata pisze:

    Bardzo przydatny wpis, szczególnie dla osoby, która dopiero planuje zakup motoru.

  3. Anonim pisze:

    Właśnie kupiliśmy motor i jesteśmy w trakcie doboru strojów. Kazda rada jest bardzo cenna 😉
    pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.