Jak wybrać interkom motocyklowy? Zasada działania, montaż i propozycje od Cardo i Midland

Interkomy motocyklowe to akcesoria, które zwiększają bezpieczeństwo na drodze, umilają wspólną podróż rozmową z pasażerem lub innymi motocyklistami oraz dają szereg ułatwień w obsłudze telefonu i nawigacji. W tym artykule przedstawimy ci ich zalety, zasadę działania i sposoby montażu do kasku oraz przedstawimy kilka propozycji od wiodących marek Cardo i Midland. Co więcej, z okazji Cyber Monday wszystkie interkomy Cardo i Midland oraz wideorejestratory Mio przeceniamy o -20%! Promocja trwa tylko dzisiaj (29.11.2021), więc zastanów się dwa razy, zanim zamkniesz przeglądarkę 😉

Jak działa interkom motocyklowy?

Interkom motocyklowy — w dużym uproszczeniu — można porównać do krótkofalówki (przenośnego radia dwukierunkowego). Na takiej samej zasadzie spełnia on swoją podstawową funkcję, czyli możliwość rozmawiania z innymi motocyklistami w grupie lub plecaczkiem. Warto zaznaczyć, że interkom nie pozwala na pogaduszki z dowolnym motocyklistą, który znajdzie się w jego zasięgu — wcześniej interkomy należy ze sobą sparować, więc nie działa on na zasadzie CB radia. Najbardziej zaawansowane modele pozwalają na połączenie się nawet z 15 innymi interkomami, co z pewnością umili czas w trakcie wspólnego wyjazdu w większej grupie.

Zalety interkomów motocyklowych — nie tylko pogaduszki

Współczesne interkomy motocyklowe posiadają szereg zalet, które już dawno wyszły poza ramy pierwotnego zastosowania. Oczywiście podstawową funkcją jest komunikacja. Informowanie się o zagrożeniach na drodze, ustalanie przebiegu dalszej trasy czy podejmowanie decyzji o zjeździe na najbliższą stację benzynową — to ważne sprawy, które podnoszą poziom bezpieczeństwa i usprawniają podróż w grupie. Jednak nowoczesne modele interkomów pozwalają również na połączenie się z telefonem, nawigacją czy komputerem pokładowym motocykla, dając możliwość słuchania muzyki, radia czy komunikatów GPS. Niezaprzeczalną zaletą interkomu jest również możliwość odbierania połączeń — możesz zapomnieć o stawaniu na poboczu i zdejmowaniu kasku, rękawiczek i kominiarki.

Jak zamontować interkom motocyklowy na kasku?

Montaż interkomu motocyklowego do kasku jest banalnie prosty. Większość interkomów posiada dwa zestawy montażowe — dedykowany uchwyt, dzięki któremu będziesz mógł w każdej chwili odczepić interkom od kasku, oraz mocną taśmę dwustronną, która przymocuje go na stałe do skorupy. W niektórych modelach kasków motocyklowych o wiele lepszym rozwiązaniem — a czasami jedynym możliwym — jest montaż za pomocą taśmy dwustronnej. Wynika to z kształtu skorupy kasku — sportowe modele, cechujące się aerodynamiczną formą, zazwyczaj posiadają skomplikowane przetłoczenia, które uniemożliwiają montaż uchwytu. Dalszy montaż interkomu również nie powinien sprawić problemów — wystarczy wyjąć wypełnienie kasku, a następnie ukryć pod nim kable i głośniki. I to tyle — już możesz cieszyć się rozmową z plecaczkiem lub innymi motocyklistami w grupie.

Interkomy motocyklowe Cardo — innowacyjne technologie i solidne brzmienie

Cardo to amerykańska firma, która w 2003 roku zdobyła uwagę motocyklistów przenosząc innowacyjne rozwiązania z tradycyjnych słuchawek do interkomów. Przez ostatnie 18 lat firma stała się wiodącą marką motocyklową, wprowadzając do swoich produktów m.in. technologię DMC (Dynamic Mesh Communication), która — w porównaniu do tradycyjnego Bluetooth — oferuje dużo lepszą jakość i stabilność połączenia. Obecnie Cardo oferuje dwie linie interkomów — Freecom i Packtalk. Na długiej liście zalet propozycji od Cardo można znaleźć m.in. możliwość połączenia się nawet  z 15 motocyklistami, solidne brzmienie głośników JBL, zasięg do 8 kilometrów, wodoodporna konstrukcja, technologia DMC i duża pojemność baterii, pozwalająca nawet na 13 godzin rozmów. Wszystkie interkomy Cardo znajdziesz tutaj — pamiętaj, że dzisiaj (29.11.2021) 20% taniej!

Interkomy motocyklowe Midland

Midland to kolejna marka — po Cardo — która wprowadziła na rynek kilka innowacyjnych rozwiązań. Produkowane we Włoszech interkomy posiadają m.in. technologię MMC (Midland Mesh Conference; pozwala na łączenie się pomiędzy motocyklistami w systemie “bezłańcuchowym”), która gwarantuje wysoką jakość i stabilność połączenia. Interkomy z serii BT i BTX pozwalają na połączenie do 10 motocyklistów, a także są wodoodporne, ich baterie pozwalają na nawet 23 godziny rozmów na jednym ładowaniu oraz zapewniają zasięg do 3,5 kilometra. Wszystkie interkomy Midland znajdziesz tutaj — pamiętaj, że dzisiaj (29.11.2021) 20% taniej!

Wideorejestratory motocyklowe Mio — twoja wycieczka w jakości Full HD


Z okazji Cyber Monday przeceniamy nie tylko nowości w dziale interkomów — Cardo i Midland — ale także wideorejestratory Mio, które także niedawno dołączyły do naszej oferty! Modele Mio MiVue M760D i Mio MiVue M700 to m.in. rozdzielczość Full HD, wodoodporna konstrukcja i kąt widzenia 130 — 140 stopni, pozwalający na uchwycenie wszystkiego, co istotne podczas nagrywania wycieczki. Wideorejestrator motocyklowy to nie tylko sprzęt do nagrywania jazdy, ale też nieocenione wsparcie przy wszelkiego rodzaju incydentach na drodze. W razie wypadku lub stłuczki nagranie wideo stanowi niepodważalny dowód. Wideorejestratory Mio już w Gmoto — Mio MiVue M760D i Mio MiVue M700. Tylko dzisiaj (29.11.2021) 20% taniej!

Wiktor Karczewski

Moja przygoda z motocyklami zaczęła się klasycznie - od Ogara, przez WSK 125, do chińskiego skutera. Na WSK 125 zjeździłem pół Polski i Skandynawię, a na Chińczyku kręciłem się zimą po Bieszczadach i jesienią po Finlandii. Obecnie ujeżdżam polsko-chińską myśl techniczną, czyli Rometa SCMB 125. Doskonały motocykl do dojazdów do pracy ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.