Jaki interkom FreedConn zamontować w kasku motocyklowym?

Jaki model interkomu FreedConn zamontować w kasku motocyklowym? Oto jest pytanie… Bez względu na to, czy jest to kolejny gadżet czy zachcianka, znajdziesz tutaj trzy ciekawe propozycje. Intercom został stworzony głównie z myślą o porozumiewaniu się motocyklisty ze swoim pasażerem, ale daje Ci również możliwość słuchania radia 🙂

Mam dla Ciebie dobry i tani interkom motocyklowy FreedConn Bluetooth T-Com VB-2 oraz dwie droższe propozycje. Różnica pomiędzy nimi to zasięg działania interkomu oraz łączność pomiędzy większą ilością motocyklistów (daje Ci to możliwość komunikacji za pomocą interkomu np. z 8-ma motocyklistami!). Wszystkie modele interkomu zamontujesz bez względu na to, czy posiadasz kask szczękowy czy kask integralny.

Jaki intercom motocyklowy wybrać?

Jaki interkom wybrać? Przede wszystkim określ budżet i swoje oczekiwania. Odpowiedź sobie na pytania: czy interkom ma Ci służyć jako radio w drodze do pracy? A może zależy Ci na utrzymaniu kontaktu z motocyklistami podróżującymi razem z Tobą? Cały czas nie zapominaj, że kask motocyklowy to nie filharmonia. Nie oczekuj cudu 🙂

Jeżeli podróżujesz w grupie motocyklistów i potrzebujesz stałej łączności, zainteresuj się modelem interkomu FreedConn Bluetooth T-Rex. Jeżeli jednak chcesz zadbać wyłącznie o swojego pasażera i nie dopuścić do jego zasypiania w trakcie podróży (z doświadczenia wiem, że takie rzeczy się zdarzają i to… bardzo często 🙂) zapoznaj się z tańszym modelem FreedConn Bluetooth T-Conn VB-2. Cena i jakość interkomu jest naprawdę zadowalająca.

Intercom FreedConn Bluetooth T-Com VB-2 V2 800m FM

Zestaw jest wyposażony w technologię Bluetooth, system EDR (brak opóźnień w łączności) oraz sygnalizację LED. Interkom posiada wbudowane radio FM, protokół stereo A2DP dla muzyki stereo, a także daje Ci możliwość łączenia się z nawigacją, telefonem i odtwarzaczem MP3.

Zestaw 2 interkomów jest idealny nie tylko do komunikacji pasażer – kierowca, ale także między dwoma kierowcami. Producent wykorzystał tu technologia AGC, czyli automatyczną regulację głośności w słuchawkach przy zewnętrznych szumach.

Interkom posiada funkcję oddzwaniania na ostatni nieodebrany numer, a także odrzucenia połączeń przychodzących. Interkom FreedConn Bluetooth T-Com VB-2 V2 jest wyposażony w dwa głośniki stereo, ręczną regulację głośności, czuły i elastyczny mikrofon.

Zasięg działania tego urządzenia – do 800 metrów, a przy prędkości 120 km/h do 450 metrów. Jeżeli posiadasz kask integralny musisz dokupić specjalny zestaw słuchawek i mikrofonu. Wymiary interkomu: szerokość 39 mm, długość 81 mm, grubość 31 mm, waga 41 g.

 Zestaw zawiera:

 • interkom FreedConn VB-1 V2 1000m: 2 szt.,
 • zasilacz sieciowy USB + dwa przewody USB: 2 szt.,
 • mikrofon na giętkim mocowaniu z głośnikami: 2 szt. (do kasku szczękowego),
 • śrubokręt krzyżakowy,
 • uchwyt z taśmą samoprzylepną na kask: 2 szt.,
 • klips mocujący do kasku: 2 szt.,
 • naklejki samoprzylepne na rzepę: 2 szt.,
 • instrukcja obsługi w języku polskim,
 • gwarancja 24 miesiące.

Specyfikacja techniczna:

 • czas rozmów telefonicznych: do 10 godzin,
 • czas rozmów przez interkom: do 7 godzin,
 • czas czuwania: do 7 dni,
 • czas ładowania akumulatora: około 4h,
 • sposób komunikacji: Bluetooth V2.1 + EDR. Protokół A2DP, AVRCP, HS/HF10W,
 • zasilanie: DC 5V, wbudowany akumulator li-ion,
 • zasięg bluetooth: do 10 m,
 • ilość sparowanych interkomów: 2,
 • język menu: angielski (można pobrać polską wersję)
 • zysk 3 dB dla 430 MHz.

Najsłynniejszym modelem intercomu w internecie jest FreedConn Bluetooth T-Com SC-2 – brat modelu powyżej. Wszystkie parametry techniczne oraz skład zestawu jest identyczny.  Jedyną różnicą jest zasięg działania interkomu, który w tym przypadku wynosi do 1000 metrów, a przy prędkości 120 km/h zasięg spada tylko do 800 metrów.

Zwróć uwagę, że różnica pomiędzy modelami FreedConn T-Com VB, a FreedConn T-Com SC jest niewielka, więc zastanów się przed ostatecznym wyborem.

Mam też dla Ciebie prawdziwą wisienkę na torcie – model interkomu FreedConn T-Rex. Czym różni się od wspomnianych powyżej modeli? Sprawdź 😎

Interkom firmy FreedConn model Bluetooth T-Rex 1500m

Interkom jest wyposażony w technologię Bluetooth 4.0, system EDR oraz sygnalizację LED. Obsługuje protokół A2DP dla muzyki stereo, posiada wbudowane radio FM i daje możliwość łączenia się z nawigacją, telefonem oraz odtwarzaczem MP3.

Aby zamontować interkom do kasku integralnego (zamkniętego), musisz dokupić specjalny zestaw słuchawek i mikrofonu. W zestawie znajdziesz mikrofon na elastycznym ramieniu, który idealnie pasuje do kasku szczękowego.

Dodatkowo, system montażu Plug & Play umożliwia Ci połączenie się z dwoma urządzeniami jednocześnie. Tak samo, jak w przypadku wyżej wymienionych modeli tj. FreedConn T-Com VB oraz T-Com SC interkom, daje Ci możliwość oddzwonienia na ostatni nieodebrany numer oraz odrzucanie połączeń przychodzących.

Główną zaletą interkomu jest zasięg działania, który wynosi do 1500 metrów. Ponadto, umożliwia Ci komunikację z 8 -ma osobami jednocześnie! Wymiary interkomu: szerokość 100 mm, długość 77 mm, grubość 42 mm, waga 110 g.

Specyfikacja techniczna:
– czas rozmów telefonicznych: do 10 godzin,
– czas rozmów przez interkom: do 7 godzin,
– czas czuwania: do 7 dni,
– czas ładowania akumulatora: około 4h,
– sposób komunikacji: Bluetooth 4.0 + EDR. Protokół A2DP, AVRCP, HS/HF10W,
– zasilanie: DC 5V, wbudowany akumulator li-ion,
– zasięg bluetooth: do 10 m,
– język menu: angielski (dostępna jest również wersja polska),
– zysk 3 dB dla 430 MHz.

Jak sam już zwróciłeś uwagę, różnica w specyfikacji technicznej jest niewielka. Ale zasięg działania oraz liczba osób, które mogą się dzięki niemu komunikować jest bardzo imponujący. Podejrzewam, że znalazłeś już swojego faworyta i jesteś zorientowany co zawiera wybrany zestaw. Przejdę więc do tego, jak zamontować interkom w kasku motocyklowym 🙂

Jak zamontować interkom w kasku motocyklowym?

Sam montaż interkomu w kasku motocyklowym jest bardzo prosty. W zestawie znajdziesz uchwyt z taśmą dwustronną – czyli możesz przykleić go bezpośrednio do skorupy kasku lub dokręcić uchwyt w którym osadzisz interkom. To, który sposób montażu wybierzesz, zależy od kształtu skorupy kasku motocyklowego. Niektóre modele kasków, posiadają przetłoczenia i zamocowanie uchwytem będzie mniej stabilne (wtedy, lepiej skorzystać z zamocowania na taśmie dwustronnej).

Głośniczki interkomu, które są w zestawie zamontuj w wewnętrznej części kasku za pomocą rzep. Oczywiście, w pierwszej kolejności zdemontuj wypełnienie kasku (po to, aby zamontować głośniczki oraz schować kabelki). Większość kasków motocyklowych posiada specjalne wytłoczenia na głośniki. Jeżeli Twój ich nie posiada, najlepszym miejscem na zamontowanie głośników interkomu, jest pod paskami (tymi, które pomagają Ci wsunąć kask motocyklowy na głowę:-)). Starannie umieść głośniczki wewnątrz kasku, a interkom na skorupie motocykla.

Sprawdź działanie interkomu

Oczywiście, jak z każdym sprzętem elektronicznym – naucz się z niego korzystać. Sprawdź, który guzik wcisnąć aby odebrać telefon, włączyć rozmowę z pasażerem czy drugim kierowcą. Temat jest na tyle prosty, że wystarczy Ci kilka chwil, aby wiedzieć co i jak. Jednak z myślą, o Twoim bezpieczeństwie, sprawdź działanie sprzętu, aby swoją uwagę skupić na drodze – nie na obsłudze interkomu.

A Ty, jaki interkom posiadasz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.