Jak dbać o czystość wyściółki kasku motocyklowego?

Kask motocyklowy to najważniejszy element Twojego stroju motocyklowego, dlatego tak ważne jest, abyś dbał o czystość jego wyściółki. Proces czyszczenia zajmie Ci maksymalnie 10 minut, a pozwoli cieszyć się świeżością i przyjemnym zapachem.

Z własnego doświadczenia wiem, co dzieje się z wyściółką kasku w trakcie podróży, gdzie panują wysokie temperatury, a otwory wentylacja nie do końca dają sobie radę. Jak wiesz, jest to idealne środowisko do rozwoju bakterii. Zależy mi na tym, żeby pokazać Ci środek, który czyści wyściółkę z kurzu i brudu (nawet jeżeli w Twoim kasku, nie da się zdemontować wyściółki). Polecam go wszystkim motocyklistom, a w szczególności tym, którzy mają cerę problematyczną! Dbaj o czystość wnętrza kasku motocyklowego, a na pewno nie wpłynie to na pogorszenie stanu Twojej cery:-)

Moje pierwsze zetknięcie z tym produktem, nastąpiło po powrocie z podróży do Kirgistanu (szkoda, że tak późno…). To, jak wyglądał mój kask motocyklowy wołało o pomstę do nieba! Jeszcze wtedy nie wpadłam na to, żeby zrobić zdjęcia… Z racji, wysokich temperatur kask był mocno przepocony i zakurzony. Szczerze – średnio miałam ochotę ubierać go ponownie. Wszystko zbiegło się z wprowadzaniem do oferty produktów marki S100, dlatego jako królik doświadczalny, dostałam preparat do przetestowania. To, że spray może wyczyścić wnętrze kasku motocyklowego wydawało mi się śmieszne – jak można coś wyczyścić bez „moczenia” w wodzie?. Podeszłam do tematu bardzo sceptycznie, ale i tak nie miałam nic do stracenia. Dlatego, też zdemontowałam wyściółkę kasku motocyklowego (akurat mój model Nolan taką posiada) i postąpiłam zgodnie z zaleceniem na etykiecie. Myślę, że uśmiałbyś się widząc moja minę, gdy zobaczyłam efekt końcowy! Od tego momentu jest to mój podstawowy „kosmetyk” motocyklowy.

Tym razem, nie popełniłam błędu i zrobiłam specjalnie dla Ciebie zdjęcia brudnego wnętrza kasku motocyklowego. Ponieważ, zdarza mi się zapomnieć o makijażu … wyściółka jest lekko mówiąc „nieciekawa”.

Środek S100 Helmpolster Reiniger:

  • delikatnie i skutecznie usuwa: kurz, pot, lakier do włosów oraz inne zabrudzenia,
  • usuwa głębokie zanieczyszczenia penetrując tkaninę i nie niszcząc jej,
  • idealny do gruntownego i codziennego czyszczenia wnętrza kasku,
  • użycie nie wymaga wypinania wyściółki kasku,
  • środek przywraca uczucie czystości, świeżości oraz komfort noszenia nawet intensywnie używanym kaskom motocyklowym,
  • skutecznie likwiduje nieprzyjemny zapach,
  • zapewnia świeżość na dłużej,
  • łatwy i precyzyjny w użyciu.

Wyściółka kasku przed użyciem środka czyszczącego S100 Helmpolster Reiniger:

Wyściółka kasku

Dokładnie pokrywam całą powierzchnię środkiem czyszczącym – piana wchłania się bardzo szybko (zaraz po naniesieniu preparatu zrobiłam zdjęcie i już część zdążyła się wchłonąć).

Czekam do wchłonięcia całego produktu i za pomocą mokrej, dobrze wyciśniętej szmatki pocierałam całą powierzchnię wyściółki. W miejscu intensywnego zabrudzenia, czynność powtarzam (szmatkę płuczę pod bieżącą wodą).

Oto efekt końcowy:

Czyszczenie wyściółki kasku motocyklowego, zajmuje mi maksymalnie 10 minut!

Wyściółkę kasku motocyklowego pozostawiam do całkowitego wyschnięcia, a następnie montuję w kasku motocyklowym:-)

 

A Ty, jak jakiego środka używasz do czyszczenia wyściółki kasku motocyklowego?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.