Pompa wody Minarelli Horizontal. Czy warto do niej zaglądać?

Jak często robisz rewizję swojej pompy wody? Czy wymieniasz ją dopiero w momencie gdy zaczęło się z niej lać? Szczerze mówiąc nie polecam takiego rozwiązania. Kilka lat temu byłem dumnym posiadaczem mojego pierwszego pojazdu a był nim skuter Yamaha Aerox. Pod względem mechaniki wszystko miałem dopracowane na tip top, cylinder był świeżo po portingu (Airsal sport z dzielonym oknem wydechowym pozwalał na dość dużo), tłok nówka też założony zaledwie 500km wcześniej.

Jeździłem na jednej reperaturce dość nie długo z tego powodu w trakcie zimy nie zaglądałem tam, co okazało się dużym błędem z mojej strony. Od dłuższego czasu uszkodzony był simmering w pompie, płyn chłodniczy sukcesywnie wypłukiwał smar z łożysk co doprowadziło w końcu do zatarcia łożysk. Tarcie, które powstało pomiędzy wałkiem pompy wody a wewnętrzną szalką łożysk spowodowało drastyczny wzrost temperatury, co w następstwie spowodowało stopienie plastikowego kółka pompy wody. Pompa wody w końcu stanęła, co dalej się stało już chyba nie muszę pisać… 🙂

Ważne jest, aby lać wysokiej jakości płyn chłodniczy. Wystrzegajcie się lania jakiejkolwiek wody do układu chłodzenia, ponieważ simmering pompy wody smarowany jest bezpośrednio płynem chłodzącym. Woda nie posiada żadnych właściwości smarnych!

Przebarwienia po starych zatartych łożyskach

Na powyższym zdjęciu doskonale widać, dwa przebarwienia, które zostały po starych, zatartych łożyskach.

Reperaturka pompy wody

W naszym sklepie motocyklowym możesz kupić reperaturkę pompy wody w doskonałej cenie 33zł! Teraz zadaj sobie pytanie co jest bardziej opłacalne? wymiana reperaturki za kilkanaście złotych czy może wymiana cylindra z tłokiem za kilkaset złotych?

https://gmoto.pl/komplet-naprawczy-pompy-wody-minarelli,82293.html – adres reperaturki pompy wody do Minarelli Horizontal. Znajdziesz również droższe zamienniki tej reperaturki do tego silnika i innych pod adresem – https://gmoto.pl/naprawa-pompy-wody,609/

2 komentarze

  1. Silkon pisze:

    Dobry artykuł do poczytania. Polecam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.