Upały w podroży motocyklowej – jak przetrwać i czerpać przyjemność z wyjazdu?

Wakacje to czas kiedy ilość motocyklistów na drogach znacząco rośnie. Są to również „gorące miesiące” w których wysokie temperatury, stanowią dla Ciebie zagrożenie. Chodzi oczywiście o przegrzanie Twojego organizmu. Dlaczego o tym wspominam? Ponieważ upał, może zmienić Twoją podróż czy nawet krótka przejażdżkę w piekło… Spada Twoja koncentracja,  szybciej się męczysz i tracisz ochotę na dalszą jazdę motocyklem. W najgorszym razie, możesz spowodować wypadek… Jestem pewna, że chcesz tego uniknąć i cieszyć się jazdą motocyklem, bez względu na „żar lejący się z nieba”.

Poniższe zdjęcie jest przykładem – jak nie należy, ubierać się na przejażdżki motocyklowe!!

Upały w podroży motocyklowej

Przygotowałam specjalnie dla Ciebie rady, które pozwolą Ci nie tyle przetrwać co cieszyć się podróżą!:-)

Letnia odzież motocyklowa

Jeżeli tylko Twoje fundusze na to pozwalają – zainwestuj w letni zestaw odzieży motocyklowej. Na pewno korzystnie wpłynie to na Twój komfort jazdy. Jeżeli jednak nie masz funduszy bądź po prostu, nie chcesz nadal inwestować w odzież motocyklową, nie zapomnij odpiąć podpinki oraz membrany (może Cię się to wydać śmieszne, ale niektórzy o tym zapominają). Wszystkie modele kurtek motocyklowych posiadają otwory wentylacyjne, dlatego korzystaj z nich i w trakcie jazdy odsuń ich zamki. Nieodłącznym elementem odzieży motocyklowej jest bielizna termoaktywna. Jeżeli ubierzesz ją pierwszy raz – złapiesz się za głowę czego dopiero teraz…!

Bielizna termoaktywna Brubeck Cooler

Jest to bielizna chłodząca, wykonana w technologii bezszwowej. Nilit Breeze, przędza która wchodzi w skład bielizny zapewnia wysoką wentylację organizmu poprzez eliminację nadmiaru ciepła. Miejsca narażone na wzmożoną potliwość są wyposażone w specjalne strefy wentylacyjne. Pozwala to na zwiększenie efektu chłodzenia i zwiększeniu komfortu użytkowania. Bardzo dużym plusem jest jej uniwersalność, ponieważ możesz ją wykorzystać nie tylko do jazdy motocyklem turystycznym ale również w motocrossie, jeździe quadem, bieganiu czy jazdy na rowerze. Sama z niej korzystam i nie wyobrażam sobie wyjazdu bez niej….:-)

Otwory wentylacyjne w kasku motocyklowym

Niestety często zapominasz o otworach wentylacyjnych w kasku motocyklowym. Otwórz je tak, aby w trakcie jazdy dostawało się przez nie powietrze. Pamiętaj, jednak że kask motocyklowy za 300 zł, nie koniecznie spełni Twoje oczekiwania. Cyrkulacja powietrza, może w ogóle nie być odczuwalna przez Ciebie. Najlepiej działa wentylacja w kaskach powyżej 1500 zł… Mimo wszystko, odsuń wszystkie wloty powietrza, jakie posiada Twój kask motocyklowy.

Kamizelka chłodząca

Jest mało znanym sposobem chłodzenia. Kamizelkę należy zwilżyć zimną wodą i po lekkim przeschnięciu zewnętrznej warstwy, jest gotowa do założenia pod resztę ubrań. Nie będę się rozwodzić nad tym tematem, ponieważ żaden motocyklista w gmoto jeszcze tego nie testował. Informuję Cię tylko, że coś takiego pojawiło się na rynku:-)

Picie wody

Jest to podstawa … podstaw naszej egzystencji🙂 Często jednak zapominamy o piciu wody i robimy to dojeżdżając na miejsce wypijając na raz „wiadro” wody! Ważne jest, żeby na każdym postoju, tankowaniu motocyklapić wodę. Nie redbull’a czy kolejna kawę, która po 10 minutach jazdy powoduje opadanie powiek… Możesz również jeździć z camelbag’iem i na bieżąco uzupełniać płyny. Myślę, że enduro’wcy nie będą mieli Ci za złe, że jadąc na motocyklu turystycznym zaopatrzysz się w taki wodopój:)

Picie wody

…a może strumyczek na ochłodę?

Podsumowując:

Zachęcam przetestować swoją odzież motocyklową w połączeniu z bielizną chłodzącą Brubeck Cooler. Może to proste rozwiązanie, będzie dla Ciebie wystarczające. Pamiętaj również o częstych przerwach, które pozwolą odpocząć Twojemu organizmowi i naładować baterie do dalszej podróży!

Szerokości:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.