check Darmowa wysyłka od 249,00 zł
check Zwroty do 14 dni
check Kup teraz! Zapłać za 30 dni
check Strefa hurtowa - B2B

Części amortyzatora tył

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 1237
Tulejka sinenblok amortyzatora WSK 125 175 - 91128
Tulejka amortyzatora Simson - 62008
Nakrętka amortyzatora Romet  - 214472
Simering - uszczelniacz amortyzatora 10x19x7 - 80593
Tuleja amortyzatora sinebloka Jawa - 59550
Tulejki amortyzatora 2 szt. - 88530
Tuleja amortyzatora metalowo gumowa 8x20x19 - 56993
Tulejka amortyzatora SHL M11 - 122025
Guma wahacza Simson S51 - 118901
Tłoczysko amortyzatora WFM WSK M06 - 97261
Półobejma teleskopu tył Simson
Tłoczysko amortyzatora Osa - 97260
Tłoczysko amortyzatora tył SHL M11 - 97258
Tłoczysko amortyzatora tył Junak - 97256
Komplet naprawczy mocowania tylnego amortyzatora - SBK-102 -5%

92,75 zł

97,63 zł

Najniższa cena: 97,63 zł

Komplet naprawczy mocowania tylnego amortyzatora - SBK-102

stars    (1)
Zawór do amortyzatora 8X8X21 Kayaba - 120130000101

Przeglądaj według producenta

Części amortyzatora tył do Najpopularniejszych motocykli

Poszczególne części amortyzatora ważne dla zawieszenia motocykla

Części amortyzatorów to rozmaite elementy składające się na amortyzator tylnego zawieszenia motocykla. Dostępne osobno lub w kompletach naprawczych, części do amortyzatorów pozwalają przywrócić pierwotny stan amortyzatora bez potrzeby wymiany całego układu. Części amortyzatora przydają się szczególnie w przypadku typowego zużycia lub miejscowego uszkodzenia zawieszenia.

Rozmaite elementy amortyzatora przydatne przy naprawie układu

Bez względu na to, czy chodzi o wykorzystujące olej hydrauliczny amortyzatory olejowe, czy też spotykane głównie w sporcie amortyzatory gazowe, nowoczesny amortyzator tylnego zawieszenia składa się z wielu elementów. Obok wewnętrznych elementów roboczych, są to także elementy amortyzatora łączące go z motocyklem i tłumiące drgania w miejscach łączenia. Skutkiem uszkodzenia lub zużycia tych części amortyzatora nie zawsze musi być wymiana amortyzatorów w całości. W wielu przypadkach, amortyzatory wymagają jedynie wymiany odpowiednio dobranej, pojedynczej części lub kilku konkretnych elementów.

Podstawowe części amortyzatora ulegające zużyciu i uszkodzeniu

Do wymiennych części amortyzatorów należą przede wszystkim sztyce tłoczka, szklanki i pokrywy amortyzatorów. Te elementy amortyzatora są najbardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne czy uszkodzenia związane z funkcją danej części w układzie. Choć osobna wymiana takiego elementu jest możliwa, należy zwrócić szczególną uwagę na poziom uszkodzenia całego amortyzatora. W wielu przypadkach, uszkodzenie tych elementów amortyzatora skutkuje uszkodzeniem innych jego części i kwalifikuje cały amortyzator tylnego zawieszenia do wymiany.

Części amortyzatora, które łatwiej wymienić osobno

Drugą grupą wymiennych części amortyzatora są elementy łączące i uszczelniające amortyzatory. Części amortyzatorów tego typu ulegają typowemu zużyciu, rzadziej gwałtownemu uszkodzeniu. W ich przypadku, cały amortyzator znacznie rzadziej wymaga wymiany. Zwykle jest to niezbędne dopiero po pewnym czasie użytkowania zużytej tulejki czy uszczelnienia, gdy drgania lub nieszczelność doprowadzają do poważniejszych uszkodzeń zawieszenia. Elementy łączące i uszczelniające amortyzator są dostępne często jako zestawy naprawcze amortyzatora, co ułatwia przywrócenie mu pierwotnego stanu.

Elementy amortyzatora umożliwiająca modyfikację elementu

Jeszcze jedną grupą części amortyzatorów są elementy niestandardowe. Niestandardowe elementy pozwalają zmodyfikować układ zawieszenia, wpływając na jego podstawowe cechy i parametry. Nietypowe zawieszenie to między innymi przedłużenia mocowania czy sprężyny regulacji tłumienia, które umożliwiają dostosowanie właściwości zawieszenia do potrzeb użytkownika bez potrzeby wymiany całego układu amortyzatora.

Rozmaite, wymienne i nietypowe części amortyzatora w Gmoto.pl

U nas znajdziesz rozmaite części amortyzatorów do wielu modeli motocykli. Oferujemy wysokiej jakości elementy amortyzatora, uszczelnienia i tuleje, a także niestandardowe części amortyzatora pozwalające dostosować zawieszenie do własnych potrzeb. Cechy i parametry danego elementu są dostępne po kliknięciu na produkt.