Menu

Motocyklowy czujnik poziomu paliwa/oleju

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 0

Nie udało się dopasować żadnego produktu

Motocyklowy czujnik poziomu paliwa/oleju do Najpopularniejszych motocykli

Czujnik poziomu paliwa/oleju do motocykla

Czujniki poziomu paliwa to elementy badające rzeczywistą ilość paliwa w baku motocykla. Dzięki takiemu czujnikowi użytkownik może poznać ilość paliwa dostępną w danej chwili, nie ograniczając tej wiedzy tylko do granicznej ilości sugerującej dotankowanie.

W przypadku motocykla, użytkownik czerpie wiedzę o ilości paliwa w baku bądź za pomocą otwarcia go i spojrzenia, bądź poprzez kurek pozostawiający motocykliście pewną ilość w postaci rezerwy. Przy np. planowaniu dłuższych tras lub częstej jeździe w rejonach o ograniczonej ilości stacji benzynowych, taka informacja to jednak o wiele za mało. Z tego powodu, popularnym elementem instalowanym przy jego nieobecności w fabrycznym układzie motocykla jest czujnik paliwa.

Typowy czujnik paliwa to urządzenie elektryczne wyposażone w tak zwany pływak. Dzięki wykonanej z odpowiednich materiałów końcówce, luźno połączony z czujnikiem pływak zmienia swoje położenie wraz ze zmianą (ubywaniem) paliwa w baku. Zmiana położenia pływaka przenosi się na czujnik i wpływa na parametry przepływającego tam prądu, którego pomiar staje się wskaźnikiem ilości paliwa w baku.

Awarie czujnika mogą być dwojakie. Pierwsze z nich to awarie mechaniczne, np. złamanie czy zgięcie pływaka albo zabrudzenia, utrudniające lub całkowicie uniemożliwiające luźny ruch pływaka. Do drugich należą natomiast awarie związane z przepływem prądu np. jego zmiana wynikająca z przyczyn innych niż zmiana położenia pływaka.

W naszej ofercie dostępne są czujniki poziomu paliwa przygotowane do wielu modeli motocykli i skuterów. Oferujemy czujniki z pływakiem o różnych kształtach, pozwalające na dokładny pomiar ilości paliwa w danym jednośladzie. Cechy i parametry danego czujnika oraz lista modeli, do których pasuje, są dostępne po kliknięciu na konkretny produkt.