Menu

Czujniki sprzęgła motocyklowego

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 38

Czujnik sprzęgła JMT Honda

20,06 zł

Czujnik sprzęgła JMT Honda

            (2)

Czujnik sprzęgła JMT Yamaha

41,51 zł

Czujnik sprzęgła JMT Yamaha

            (5)

Czujnik sprzęgła Yamaha

14,00 zł

Czujnik sprzęgła Yamaha

            (1)

Czujnik sprzęgła JMT Suzuki

47,36 zł

Niedostępny

Czujnik sprzęgła JMT Suzuki

Czujnik sprzęgła JMT Suzuki

46,46 zł

Niedostępny

Czujnik sprzęgła JMT Suzuki

            (1)

Czujnik sprzęgła Bajaj Qute

35,46 zł

Niedostępny

Czujnik sprzęgła Bajaj Qute

Czujniki sprzęgła motocyklowego do Najpopularniejszych motocykli

Czujnik sprzęgła przydatny, gdy trzeba rozłączyć tarcze sprzęgła

Czujniki sprzęgła

Czujnik sprzęgła to element, który określa, czy motocyklista wymusił działanie sprzęgła w sytuacji wymagającej rozłączenia tarcz. Czujnik sprzęgła pozwala zapobiec sytuacji, w której kierowca będzie uruchamiał silnik mimo załączonego biegu i doprowadzi do uszkodzenia motocykla.

Czujnik dźwigni sprzęgła sprawdza położenie dźwigni sprzęgła

Niewielkie czujniki sprzęgła są związane nie z samym sprzęgłem, ale z położoną na kierownicy dźwignią sprzęgła. Badając ruch dźwigni sprzęgła czujka sprzęgła określa, czy w danym momencie kierowca wymusił odłączenie silnika i koła napędowego motocykla. Jeśli czujnik dźwigni sprzęgła nie wykryje ruchu dźwigni, automatycznie nie dopuszcza do pracy mechanizmów wymagających działanie sprzęgła.

Czujniki sprzęgła przydatne szczególnie przy rozruchu maszyny

Czujnik sprzęgła przydaje się przede wszystkim przy rozruchu silnika. Gdy w skrzyni biegów załączony jest bieg, czujnik sprzęgła nie dopuści do rozruchu. Taka sytuacja byłaby groźna dla motocykla i użytkownika, gdyż siła rozruchu doprowadziłaby do uszkodzeń elementów napędu i gwałtownie wyrzuciła motocykl do przodu.

Jakie problemy może przynieść uszkodzony czujnik sprzęgła?

Uszkodzone czujniki sprzęgła mogą uniemożliwić uruchomienie motocykla lub nie zadziałać w momencie, w którym ich reakcja będzie pożądana. Powodem uszkodzeń są głównie wilgoć i uszkodzenia mechaniczne. Z tego względu warto dbać o odpowiedni montaż i zabezpieczenie czujnika, a w razie uszkodzenia wymienić go na nowy.

Czujniki dźwigni sprzęgła do wielu motocykli w Gmoto.pl

U nas znajdziesz czujniki sprzęgła do wielu modeli skuterów i motocykli. Oferujemy czujniki dźwigni sprzęgła renomowanego producenta JMT przygotowane przede wszystkim do motocykli japońskich. Informacje na temat danego czujnika znajdziesz klikając na produkt.