Menu

Czujniki zmiany biegów do motocykli

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 51

Czujnik zmiany biegów 4T 139FMB

12,00 zł

Czujnik zmiany biegów 4T 139FMB

            (9)

Czujnik zmiany biegów kompletny

14,99 zł

Czujnik zmiany biegów kompletny

            (10)

Czujnik zmiany biegów Voge

42,67 zł

Niedostępny

Czujnik zmiany biegów Voge

Czujniki zmiany biegów do motocykli do Najpopularniejszych motocykli

Czujniki zmiany biegów dla określenia i modyfikacji pracy skrzyni

Czujniki zmiany biegów

Czujniki zmiany biegów to urządzenia, które pozwalają kierowcy na określenie biegu, na którym porusza się w danym momencie motocykl. Czujnik zmiany biegów z wyświetlaczem zamienia informacje o pracy silnika i skrzyni biegów na sygnał ukazywany na kierownicy. W bardziej zaawansowanych konstrukcjach motocyklowe czujniki zmiany biegów stosuje się także do optymalizacji pracy elementów silnika przy różnych biegach.

Prosty czujnik zmiany biegów pomocny podczas typowej jazdy

Standardowy czujnik zmiany biegów to prosty układ określający, na jakim przełożeniu pracuje w danym momencie skrzynia biegów. Odpowiednio umieszczone czujniki zmiany biegów do motocykli badają położenie i pracę elementów skrzyni, reagując na zmiany związane ze zmianą przełożenia. W tej postaci, czujnik zmiany biegów można spotkać w większości jednośladów, a różnicą jest tu głównie stosowany wyświetlacz.

Czujnik zmiany biegów także jako rozbudowany układ optymalizujący pracę napędu

Obok prostych urządzeń związanych głównie z manualną skrzynią biegów, czujnik zmiany biegów można jednak spotkać także jako rozwinięte układy wpływające na pracę silnika. Wykorzystując taki czujnik zmiany biegów motocykl można przygotować do jazdy wyczynowej po określonym torze lub po prostu poprawić jego osiągi i inne parametry. W tej wersji czujnik zmiany biegów Honda, Yamaha i innych motocykli, głównie sportowych, często wymaga dodatkowych zmian w układzie i wiedzy o ustawieniu parametrów jego pracy.

Co przyniosą uszkodzone czujniki zmiany biegów?

W swojej prostej wersji, uszkodzony czujnik zmiany biegów nie pozwoli określić wykorzystywanego przełożenia lub określi go błędnie. Ryzyko uszkodzeń zależy tu w dużej mierze od kierowcy, a sama wymiana jest stosunkowo prosta. Dużo groźniejsze jest uszkodzenie, a nawet błędny dobór czujnika modyfikującego maszynę. Przez taki czujnik zmiany biegów motocykl może szybko ulec rozmaitym uszkodzeniom, nie mówiąc o wyraźne gorszych osiągach.

Motocyklowe czujniki zmiany biegów w różnych formach w Gmoto.pl

U nas znajdziesz czujniki zmiany biegów do motocykli wielu producentów. Oferujemy motocyklowe czujniki zmiany biegów standardowe i do szerokiej modyfikacji pracy układu napędowego i przeniesienia napędu. Cechy i parametry czujnika są dostępne po kliknięciu na produkt.