Menu

Dźwignie zaworowe do motocykli

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 107

Dźwigienka zaworowa 139FMB 4T kpl

17,67 zł

Dźwigienka zaworowa 139FMB 4T kpl

            (4)

Dźwignia zaworowa komplet Suzuki GN125

29,02 zł

Dźwignia zaworowa komplet Suzuki GN125

            (1)

Dźwigienki zaworowe kpl 125 ccm 4T

39,00 zł

Dźwigienki zaworowe kpl 125 ccm 4T

            (1)

Dźwignie zaworowe do motocykli do Najpopularniejszych motocykli

Dźwignia zaworowa elementem przekazującym ruch wałka przy cylindrze

dźwigienki zaworowe

Dźwignia zaworowa to element układu napędowego motocykla, która łączy krzywki i wałek rozrządu z zaworem. Obecne głównie w silnikach z wałkami umieszczonymi obok cylindrów, dźwignie zaworowe popychają zawory ze sprężynką i otwierają dostęp do cylindra. Uszkodzona dźwignia zaworowa skutkuje niedostatecznym otwarciem lub zamknięciem zaworu i naraża na szwank dany cylinder.

Dźwignia zaworowa dla skutecznej pracy zaworów w silniku

Jednym z typów rozrządu motocyklowego jest układ górnozaworowy, w którym wałek rozrządu jest umieszczony przy cylindrze, a nie w głowicy. Układ ten ma na celu zmniejszenie długości silnika i odległości między wałkiem rozrządu i wałem korbowym. Wadą tego układu jest większa masa i narażenie na zużycie poszczególnych elementów, a przede wszystkim bardziej rozbudowana struktura rozrządu zawierająca specjalne dźwignie zaworowe.

Dźwignie zaworowe wymagają jakości i odpowiedniej instalacji

Wykonując ruch obrotowy o niewielkim kącie, dźwignia zaworowa przejmuje obrót krzywki na wałku rozrządu i przekazuje ją na zawór, popychając trzon zaworu i przez to otwierając przestrzeń cylindra. Ze względu funkcję, dźwignia zaworowawymaga jakości i odpowiedniej instalacji w układzie. Nawet niewielkie uszkodzenie może wpłynąć i rozregulować pracę danego cylindra i całego silnika. Podobny skutek przyniesie nieprawidłowa regulacja dźwigni dokonywana przez, najczęściej obecną w zestawie, śrubę regulacyjną.

Wytrzymałe dźwignie zaworowe do wielu motocykli w Gmoto.pl

U nas znajdziesz dźwigienki zaworowe do wielu modeli motocykli. Oferujemy wysokiej jakości dźwignie pojedyncze oraz komplety wyposażone także w śruby regulacyjne. Cechy i parametry danej dźwigienki są dostępne po kliknięciu na produkt.