Filtry oleju motocyklowego

Filtruj

-

Niestety, nie udało się dopasować żadnych produktów.

Prawdopodobnie w tej kategorii nie znajdują się części pasujące do wybranego motocykla.

Spróbuj zmienić kryteria wyszukiwania, np. cenę lub producenta.

Filtry oleju motocyklowego

Filtry oleju to elementy, których zadaniem jest utrzymanie w czystości oleju pracującego w silniku motocykla. Dzięki specjalnym wkładom i konstrukcji, umieszczony w obiegu oleju filtr wychwytuje nieczystości obecne lub wtrącające się do oleju w trakcie pracy, co pozwala na dłuższe jego wykorzystanie bez konsekwencji dla silnika. Praca filtra sprawia jednocześnie, że sam filtr wymaga okresowej wymiany, w przeciwnym wypadku narażając silnik na konsekwencje związane z obecnością brudu w układzie napędowym.

Filtr oleju do motocykla to jedna z podstaw... czystości silnika

Podstawowym zadaniem oleju w silniku, skrzyni biegów czy sprzęgle motocykla jest smarowanie, czyli zmniejszenie tarcia między poruszającymi się względem siebie elementami. Nie jest to jednak jedyna funkcja oleju. Jego obecność wewnątrz silnika i kontakt z pracującymi elementami sprawił, że olej jest wykorzystywany również jako chłodziwo oraz płyn czyszczący wnętrze silnika.

Ostatnia z funkcji jest konsekwencją potrzeby zachowania samego oleju w czystości. Olej zabrudzony m.in. resztkami paliwa, cząsteczkami siarki czy kurzem niedostatecznie spełniałby swoją rolę i nanosiłby nieczystości między stykające się powierzchnie. Skutkiem tego byłoby uszkodzenie powierzchni, które prędzej czy później powodowałyby potrzebę wymiany drogich elementów motocykla.

Aby usunąć nieczystości, olej w swoim obiegu przepływa przez specjalny filtr przechwytujący zanieczyszczenia. Motocyklowy filtr oleju to jeden z elementów możliwych do wymiany przez samego użytkownika, a powodem jest dość częsta potrzeba jego wymiany: kilku, najwyżej kilkunastu tysięcy przejechanych kilometrów. Warto tu zainwestować w filtr wyższej klasy, który sprawniej usunie nieczystości z oleju. Nie należy przy tym korzystać z samochodowych filtrów oleju, gdyż te są przeznaczone do pracy w często innych warunkach i przy wykorzystaniu olejów o nieco innych właściwościach.

Wysokiej jakości filtry oleju do motocykli w Gmoto.pl

W naszej ofercie dostępne są filtry renomowanych producentów, na czele z firmą HifloFiltro oferującą m.in. wysokiej jakości filtry chromowane. Oferujemy filtry do szerokiej gamy motocykli, których lista jest dostępna po kliknięciu na dany produkt.

ładuje
Proszę czekać...
tel: 17 247 22 20
Kościuszki 78, Łańcut


Napisz wiadomość Sklep stacjonarnyDane kontaktowe