Motocyklowe filtry powietrza

Filtruj

-

Niestety, nie udało się dopasować żadnych produktów.

Prawdopodobnie w tej kategorii nie znajdują się części pasujące do wybranego motocykla.

Spróbuj zmienić kryteria wyszukiwania, np. cenę lub producenta.

Filtr powietrza do motocykla

Filtry powietrza to elementy układu dolotowego silnika, które odpowiadają za czystość wprowadzanego do cylindra powietrza. Dzięki specjalnej konstrukcji i wkładom, z powietrza wprowadzanego do układu usuwa się różnego rodzaju nieczystości, które mogłyby zaszkodzić pracy silnika i jego elementom. Zużycie lub uszkodzenie filtra powietrza grozi natomiast nie tylko dostaniem się brudnego powietrza lub pogorszeniem pracy silnika, ale też przedostaniem się do silnika tych brudów, które już wcześniej zostały przez filtr wychwycone.

Wybierz odpowiedni filtr... powietrza, motocykl na tym zyska

Potrzeba zastosowania filtrów powietrza widoczna jest najlepiej na przykładzie nowoczesnych silników motocykli. Ich wyśrubowane parametry i wrażliwość sprawiają, że różnego rodzaju brud zawarty w powietrzu docierającym do silnika mógłby szybko doprowadzić do uszkodzenia jednostki napędowej. Tu mogą nie wystarczyć najbardziej standardowe filtry powietrza wyposażone w elementy papierowe i stalowe. Ich konstrukcja i materiały stanowią kompromis między przepustowością a skutecznością filtracji, która dla takich jednostek może okazać się niewystarczająca.

Zwykle nieco lepszą alternatywą są tak zwane filtry gąbkowe. Cechuje je lepsza przepustowość oraz żywotność, jednak ich wykorzystanie wymaga regularnego czyszczenia, gdyż brud w ich wypadku nie uszkodzi wkładu filtra, ale na nim pozostanie. Sposobem na poprawienie przepustowości filtra jest też zmiana jego kształtu, czego przykładem jest filtr stożkowy do motocykla. Stożkowy filtr powietrza do motocykla warto zastosować szczególnie, gdy w parze z jego instalacją idą też inne przeróbki, choć wymaga on także pewnych modyfikacji w układzie dolotowym.

Najwyższą półkę filtrów stanowią natomiast filtry sportowe. Takie filtry są zbudowane w oparciu o technologie wykorzystywane w sporcie. Wyraźnie droższe od pozostałych, cechują je specjalne materiały i budowa, ale i wymagania dotyczące użytkowania. Pracę filtrów można usprawnić także dzięki specjalnym środkom chemicznym. Odpowiednie czyszczenie i nasączenie wkładu nie tylko zwiększy jego przepustowość, ale i wydłuży żywotność.

Najlepsze filtry powietrza do motocykli w ofercie Gmoto.pl

W naszej ofercie dostępne są filtry powietrza do wielu modeli motocykli. Oferujemy cały szereg filtrów powietrza, od standardowych i prostych filtrów papierowych do najwyższej klasy filtrów sportowych. Cechy i parametry danego filtra oraz lista modeli, do których pasuje są dostępne po kliknięciu na konkretny produkt.

ładuje
Proszę czekać...
tel: 17 247 22 20
Kościuszki 78, Łańcut


Napisz wiadomość Sklep stacjonarnyDane kontaktowe