Menu

Gumy kopnika do motocykli

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 35

Guma kopnika

4,99 zł

Guma kopnika

            (188)

Guma kopnika Jawa 350

9,99 zł

Guma kopnika Jawa 350

            (6)

Guma kopnika Jawa

9,99 zł

Guma kopnika Jawa

            (6)

Guma kopnika Junak

18,59 zł

Guma kopnika Junak

            (6)

Gumy rozrusznika nożnego

12,66 zł

Gumy rozrusznika nożnego

            (2)

Guma kopnika SHL M11

4,99 zł

Niedostępny

Guma kopnika SHL M11

            (1)

Gumy kopnika do motocykli do Najpopularniejszych motocykli

Gumy kopnika do motocykla dla pewności uruchomienia silnika dźwignią

Guma kopnika to potoczna nazwa elementu zmniejszającego ryzyko zsunięcia się buta z dźwigni podczas rozruchu silnika. Wykonane z materiałów elastycznych gumy kopnika do motocykli pomagają w sprawnym uruchomieniu silnika i zmniejszają ryzyko uszkodzenia nogi użytkownika. Uszkodzenie lub utrata gumy kopnika do motocykla może poskutkować nie tylko problemami z rozruchem silnika, ale i zagrozić zdrowiu użytkownika.

Guma kopnika typowym zabezpieczeniem przed zsunięciem się nogi

W większości motocykli, standardem są obecnie rozruszniki elektryczne. Układy rozruchowe z dźwignią rozrusznika można jednak spotkać także i dziś, szczególnie w jednośladach wymagających niskiej masy. Uruchomienie silnika nogą wymaga odpowiedniej siły uderzenia, a to z kolei wymusza zastosowanie elementów zmniejszających ryzyko zsunięcia się nogi podczas uderzenia. Jednym z najbardziej typowych zabezpieczeń jest tu guma kopnika umieszczana na dźwigni w miejscu styku z butem.

Typowe gumy kopnika z szeregiem zalet gumy podnóżka do motocykla

Podobnie, jak gumy podnóżka do motocykla, gumy kopnika zapewniają przyczepność dzięki materiałom i odpowiedniemu profilowi. Kolejną zaletą gumy kopnika do motocykla jest łatwość wymiany uszkodzonego lub zużytego elementu. Z drugiej strony tak, jak guma podnóżka pasażera do motocykla, guma kopnika wymaga wymiany przy nawet niewielkim uszkodzeniu. W przeciwnym wypadku, guma kopnika może zsunąć się podczas rozruchu wraz z nogą użytkownika i doprowadzić do uszkodzenia nogi.

Gumy kopnika do motocykli historycznych i nowoczesnych w Gmoto.pl

U nas znajdziesz gumy kopnika do motocykli i skuterów wielu producentów. W ofercie dostępna jest klasyczna guma kopnika Jawa, Junak czy Dniepr, jak i gumy kopnika do nowoczesnych jednośladów. Cechy i parametry gumy znajdziesz klikając na produkt.