Menu

Gumy podnóżka do motocykli

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 0

Nie udało się dopasować żadnego produktu

Gumy podnóżka do motocykli do Najpopularniejszych motocykli

Gumy podnóżka do motocykla dla bezpieczeństwa stóp

Gumy podnóżka to niewielkie nakładki umieszczane na podnóżkach użytkowników motocykla. Elastyczne, nieśliskie gumy podnóżków zapobiegają ześlizgnięciu się buta z podnóżka podczas jazdy jednośladem. Uszkodzenie gumy podnóżków lub brak w miejscu ich montażu poważnie naraża stopy i nogi motocyklisty.

Gumy podnóżków zabezpieczeniem podnóżków różnego typu

Podnóżki motocyklowe mogą przybrać jedną z wielu form. W motocyklach sportowych czy terenowych są to często proste stopki. Taka konstrukcja pozwala na łatwą kontrolę przełożeń czy hamulców. W jednośladach klasycznych i turystycznych można natomiast spotkać pokaźne podesty pozwalające na utrzymanie na nich całej stopy. Bez względu na typ, podstawowe zadanie podnóżka jest jednak zawsze to samo. Mają one utrzymać nogi motocyklisty podczas jazdy, szczególnie gdy motocyklista operuje masą ciała. Aby nie dopuścić do ześlizgnięcia się nogi, podnóżki są odpowiednio kształtowane i urozmaicane, a jednym z typowych urozmaiceń są gumy podnóżka do motocykla.

Gumy podnóżka chronią nie tylko dzięki wykorzystywanym materiałom

Guma podnóżka do motocykla zapewnia utrzymanie nogi na podnóżku nie tylko dzięki stosowanym materiałom, ale też specjalnemu, łatwo wytwarzanemu kształtowi. Gumy podnóżków są stosowane przede wszystkim w tańszych jednośladach i modelach historycznych. Elementy gumowe można jednak spotkać także w metalowych podnóżkach nowoczesnych jednośladów. W ich przypadku nie zawsze są to osobne nakładki, ale może to też być szereg wymiennych części montowanych w podnóżku.

Stan gumy podnóżka warto regularnie kontrolować

Niska cena i łatwość wymiany w razie uszkodzenia to kolejne zalety, jakie mają osobne gumy podnóżka do motocykla. Ma to niemałe znaczenie ze względu na funkcję podnóżków i narażenie gumy na uszkodzenie czy zużycie. Z drugiej strony warto zwrócić uwagę na jakość i charakterystykę danej gumy podnóżka. Powinna być ona odpowiednio twarda i odporna nie tylko na ścieranie, ale też na rozmaite warunki pogodowe i czynniki chemiczne przenoszone przez podeszwę buta. Kluczowym jest też dobór gumy podnóżka do danego modelu.

Gumy podnóżka także jako element urozmaicający wygląd

Gumy podnóżków do motocykla mogą mieć też znaczenie dla wyglądu jednośladu. Duża guma podnóżka pasażera do motocykla klasycznego może być urozmaicona logiem lub symbolem wkomponowanym w bieżnik gumy podnóżka. Należy przy tym pamiętać o podstawowej funkcji gumy podnóżka i wybrać nakładkę zapewniającą stabilne utrzymanie stopy na podnóżku.

Rozmaite gumy podnóżka do motocykli w Gmoto.pl

U nasz znajdziesz gumy podnóżków do motocykli i skuterów wielu marek. Oferujemy produkty do jednośladów historycznych takie, jak guma podnóżka Simson NT, MZ czy Jawa, jak i cenione gumy podnóżków Tourmax do nowoczesnych motocykli. Cechy i parametry danej gumy podnóżka znajdziesz klikając na produkt.