Menu

Gumy zabieraka wału kardana motocykla

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 3

Gumy zabieraka wału kardana motocykla do Najpopularniejszych motocykli

Gumy zabieraka wału kardana dla żywotności układu i eliminacji hałasu

Guma zabieraka wału kardana to element układu przeniesienia napędu motocykla opartego na przegubach Cardana, który eliminuje drgania i hałas powstające na przegubie podczas jazdy. Guma zabieraka wału kardana nie tylko przedłuża żywotność układu, ale i niweluje negatywne efekty powstające podczas pracy przegubu.

Co daje guma zabieraka wału kardana podczas jazdy?

W układzie przeniesienia napędu wyposażonym w wał kardana, moc i moment obrotowy silnika jest przekazywany na wał z pomocą zabieraka przegubu. Ze względu na funkcję, zabierak jest narażony na drgania, które to znowu generują hałas układu. Aby zniwelować drgania i ryzyko uszkodzenia zabieraka, a nawet samego przegubu, w układzie stosuje się specjalne łączniki określane jako gumy zabieraka wału kardana.

Wykonana z wytrzymałych i odpornych na związane z środki chemiczne materiałów guma zabieraka wału kardana przejmuje i rozprasza drgania powstające podczas pracy przegubu. Efektem jest nie tylko dłuższa żywotność układu, ale też mniejszy hałas i większy komfort jazdy motocyklem wyposażonym w wał Cardana. Oznaką zużycia gumy zabieraka jest stopniowe zanikanie efektów jej pracy, a więc hałas i drgania. Uszkodzoną lub zużytą gumę należy przez to jak najszybciej wymienić.

Wytrzymałe gumy zabieraka wału kardana w Gmoto.pl

U nas znajdziesz gumy zabieraka wału kardana do wielu motocykli wyposażonych w ten układ przeniesienia napędu. Oferujemy wysokiej jakości gumy zabieraka do motocykli nowoczesnych i historycznych, w tym Dniepr, Ural czy BMW. Cechy i parametry gumy są dostępne po kliknięciu na produkt.