Menu

Hydrauliczne przewody sprzęgłowe

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 573

Hydrauliczne przewody sprzęgłowe do Najpopularniejszych motocykli

Hydrauliczne przewody sprzęgłowe alternatywą dla typowej linki

Hydrauliczne przewody sprzęgłowe

Hydrauliczne przewody sprzęgłowe to elementy, które przenoszą siłę nacisku dźwigni sprzęgła przy kierownicy na mechanizm sprzęgła. Zastępujące linki przewody hydrauliczne eliminują ryzyko tarcia i potrzebę utrzymania odpowiedniego kształtu łączenia. Tak, jak linka, uszkodzony hydrauliczny przewód sprzęgłowy grozi brakiem reakcji sprzęgła na ruch dźwignią.

Elastyczny hydrauliczny przewód sprzęgłowy bardziej praktyczny

Przeniesienie nacisku na dźwignię sprzęgła na mechanizm nie wiąże się z tak dużą siłą i precyzją, jak w przypadku układu hamulcowego. Także i tu, coraz częściej w miejsce linki stosuje się jednak przewody hydrauliczne. Przy typowych jednośladach, zaletą jest tu przede wszystkim elastyczność przewodu. W przeciwieństwie do linki, hydrauliczny przewód sprzęgłowy może być poprowadzony niemal dowolnie i ominąć inne elementy motocykla.

Przewód hydrauliczny sprzęgła przydatny przy agresywnym korzystaniu z dźwigni

Swoje kolejne zalety, hydrauliczny przewód sprzęgłowy ujawnia przy częstym i agresywnym wykorzystywaniu mechanizmu. W jego przypadku nie ma ryzyka tarcia linki o pancerz czy wpływu drgań silnika na układ. Widać to szczególnie w przypadku przewodów twardych, gdzie stalowy oplot zwiększa odporność przewodu na zmianę objętości i czynniki zewnętrzne.

Hydrauliczne przewody sprzęgłowe lepsze, ale też dużo droższe

Przy swoich zaletach, hydrauliczny przewód sprzęgłowy, a szczególnie taki wyposażony w stalowy oplot, jest jednak także zdecydowanie droższy od standardowych linek. Przewody hydrauliczne są przez to stosowane głównie w motocyklach sportowych i wykorzystywanych agresywnie oraz takich, gdzie elastyczność przewodu staje się wręcz niezbędna dla układu. Hydrauliczne przewody sprzęgłowe wymagają też regularnej kontroli szczelności i szybkiej reakcji w razie nawet niewielkiego uszkodzenia.

Hydrauliczne przewody sprzęgłowe do wielu motocykli w Gmoto.pl

U nas znajdziesz hydrauliczne przewody sprzęgłowe znanych producentów, na czele z firmą HEL Performance. Oferujemy przewód hydrauliczny standardowy i ze stalowym oplotem przygotowany do konkretnego modelu motocykla. Cechy i parametry przewodu są dostępne po kliknięciu na produkt.