Kierunkowskazy motocyklowe

Filtruj

-

Niestety, nie udało się dopasować żadnych produktów.

Prawdopodobnie w tej kategorii nie znajdują się części pasujące do wybranego motocykla.

Spróbuj zmienić kryteria wyszukiwania, np. cenę lub producenta.

Kierunkowskazy motocyklowe

Jaką rolę spełniają kierunkowskazy motocyklowe?

Kierunkowskazy motocyklowe, zwane popularnie “migacze motocyklowe”, spełniają kluczowe zadanie w bezpieczeństwie na drodze. Za ich pomocą błyskawicznie i bez wysiłku możemy zasygnalizować zmianę pasa czy skręt, dając innym uczestnikom ruchu drogowego jasny sygnał o naszych zamiarach. Jeśli ktoś pamięta czasy, kiedy jednoślady nie były wyposażone w kierunkowskazy motocyklowe, lub obecnie posiada taki sprzęt, dobrze wie, jak problematyczny był ich brak podczas dynamicznej jazdy. Całe szczęście - dla... naszego bezpieczeństwa i wygody - obecnie wszystkie jednoślady muszą być wyposażone w kierunkowskazy motocyklowe.

Tuning optyczny, custom i renowacja. Kierunkowskazy motocyklowe dodają stylu!

Bezdyskusyjnie najważniejszym zadaniem kierunkowskazów jest zwiększenie bezpieczeństwa na drodze poprzez jasną sygnalizację zamiarów kierowcy. Nie oznacza to jednak, że trzeba się do tego ograniczać. Istnieje wiele firm, które produkują kierunkowskazy motocyklowe spełniające wszystkie wymagania homologacyjne i jednocześnie fenomenalnie się prezentują. Dzięki temu można śmiało je wykorzystać podczas renowacji starego motocykla czy budowy customa. Kierunkowskazy motocyklowe to doskonały dodatek, który może zwiększyć atrakcyjność twojego jednośladu.

Jakie regulacje obejmują kierunkowskazy motocyklowe?

Kierunkowskazy motocyklowe, z racji ogromnego znaczenia dla bezpieczeństwa na drodze, są objęte kilkoma regulacjami. Dotyczą one zarówno tego, jak migacze do motocykla mają być wykonane, aby spełnić warunki homologacyjne, jak i tego, w jaki sposób muszą zostać zamontowane na motocyklu. Prawo o ruchu drogowym obejmuje m.in. częstotliwość migania, wysokość na jakiej powinny znajdować się kierunkowskazy motocyklowe oraz ich rozstaw.

Kierunkowskazy motocyklowe - budowa i działanie

Parafrazując klasyka: “Kierunkowskaz motocyklowy, jaki jest, każdy widzi”. Kierunkowskazy motocyklowe to jeden z najprostszych układów, jakie możemy spotkać w jednośladach. Składa się m.in. z wiązki przewodów elektrycznych, przerywacza odpowiadającego za odpowiednią częstotliwość migania, przycisków sterujących pracą kierunkowskazów umieszczonych na kierownicy oraz samych migaczy. Wszystkie kierunkowskazy motocyklowe mają bardzo zbliżoną budowę i poza kształtem kloszy różnią się zazwyczaj konfiguracją: “pomarańczowy klosz + pomarańczowa żarówka”, “pomarańczowy klosz + “jasna” żarówka” lub “jasny klosz i pomarańczowa żarówka”. Oczywiście są również kierunkowskazy motocyklowe wykonane w technologii LED, w których to konkretne diody mają kolor pomarańczowy. Warto zaznaczyć, że migacze motocyklowe LED cechują się mniejszym poborem prądu, a w efekcie mniejszym obciążeniem akumulatora.

Kierunkowskazy motocyklowe to kwestia twojego bezpieczeństwa na drodze

Drobny element o dużym znaczeniu - tak w skrócie można opisać kierunkowskazy motocyklowe. Jeśli w twoim motocyklu migacze “wariują” lub co gorsza nie działają, koniecznie zdecyduj się na wymianę. Niejednokrotnie, aby naprawić kierunkowskazy motocyklowe wystarczy wymiana przepalonej żarówki lub przerywacza. To drobny wydatek, który może uratować twoje zdrowie lub życie.

W naszej ofercie znajdziesz nie tylko kierunkowskazy motocyklowe, ale także przerywacze, żarówki, klosze kierunkowskazów i mocowania. Wybór jest naprawdę szeroki, więc na pewno znajdziesz kierunkowskazy motocyklowe, które będą pasowały do ciebie i twojego jednośladu.

ładuje
Proszę czekać...
tel: 17 247 22 20
Kościuszki 78, Łańcut


Napisz wiadomość Sklep stacjonarnyDane kontaktowe