Motocyklowe klocki hamulcowe

Filtruj

-

Niestety, nie udało się dopasować żadnych produktów.

Prawdopodobnie w tej kategorii nie znajdują się części pasujące do wybranego motocykla.

Spróbuj zmienić kryteria wyszukiwania, np. cenę lub producenta.

Klocki hamulcowe do motocykla

Klocki hamulcowe to jedne z dwóch głównych elementów pracujących w układzie hamulcowym motocykla wyposażonym w tarczę hamulcową. Dociskane do poruszającej się z kołem tarczy, klocki doprowadzają do spowolnienia jej ruchu i tym samym zmniejszenia prędkości motocykla. Ze względu na często nierównomierną pracę, klocki hamulcowe są elementami bardzo narażonymi na zużycie, a ich wymiana jest jedną z podstaw zachowania bezpieczeństwa jazdy motocyklem.

Układ wyposażony w tarcze jest obecnie... najpopularniejszym układem hamowania stosowanym w motocyklach. Jego zaletami w stosunku do, dość powszechnie używanego wcześniej układu bębnowego, są większa skuteczność, niższa masa całej konstrukcji, lepsze chłodzenie układu oraz mniejsze skutki zabrudzenia.

Działanie układu polega na zaciskaniu się na tarczy szczęk wyposażonych w klocki hamulcowe, które trą o tarczę, doprowadzając do zatrzymania ruchu obrotowego tarczy. Klocki są tu elementem kluczowym, gdyż to one bezpośrednio stykają się z tarczy. Znaczący jest tu zarówno kształt klocków, jak i materiał, z którego są zbudowane.

Przy dość łatwej wymianie klocków hamulcowych w motocyklu, ich odpowiedni dobór staje się najważniejszą czynnością związaną z tą pracą. Najprostszym i w przeważającej ilości przypadków wystarczającym działaniem jest podążenie ściśle według parametrów sugerowanych przez producenta motocykla.

Ryzykownym jest poszukiwanie zarówno dużo tańszych zamienników, jak i klocków teoretycznie mocniejszych. W pierwszym przypadku grozi to niską jakością klocków i przez to ich pracą nieadekwatną do potrzeb danego motocykla. Naraża to na szwank także inne elementy układu, ponieważ złej jakości klocki mogą nie wytrzymywać sił niezbędnych do odpowiedniej pracy układu hamulcowego.

Nienajlepszym wyborem jest także użycie klocków, które wydają się mocniejsze. W takim przypadku może to poskutkować ich bardziej agresywną pracą z tarczą, a przez to szybsze zużycie tarczy. Tego typu klocki, sintermetalowe lub carbonowe, są przeznaczone zwykle do regularnej pracy w „ciężkich” warunkach, a więc głównie na torze wyścigowym. Wymagają one nie tylko odpowiedniej tarczy, ale i dobrego chłodzenia układu, gdyż ich agresywna praca szybciej nagrzewa tarcze hamulcowe.

W naszej ofercie sklepu dostępne są klocki hamulcowe do wielu modeli motocykli. Oferujemy zarówno fabryczne komplety przygotowane przez producentów do konkretnych jednośladów, jak i wysokiej jakości zamienniki produkowane przez renomowane fabryki. Parametry produktu oraz modele motocykli, do których przygotowany jest dany komplet klocków zapisane są na liście dostępnej po kliknięciu na konkretny produkt.

ładuje
Proszę czekać...
tel: 17 247 22 20
Kościuszki 78, Łańcut


Napisz wiadomość Sklep stacjonarnyDane kontaktowe