Menu

Klosze tylnej lampy motocyklowej

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 0

Nie udało się dopasować żadnego produktu

Klosze tylnej lampy motocyklowej do Najpopularniejszych motocykli

Klosz lampy tylnej dla ochrony lampy i użytkownika motocykla

Klosze lampy tylnej to elementy lamp, które chronią żarówki tylnej lampy i rozpraszają jej światło w sposób łatwy do zauważenia przez innych użytkowników dróg. W większości motocykli, klosz tylnej lampy nadaje światłu barwę adekwatną do przepisów dotyczących tej części oświetlenia. Uszkodzony klosz lampy tylnej grozi zaburzeniem uszkodzenia oświetlenia motocykla problemami natury prawnej.

Klosz tylnej lampy pomaga informować innych uczestników ruchu

Motocyklowe lampy przednie łączą funkcję informacyjną dla innych użytkowników dróg z oświetleniem drogi przed pojazdem. W przypadku lamp tylnych, ich rola sprowadza się do pierwszej z tych funkcji. Lampa tylna o odpowiednim kolorze ma informować innych uczestników ruchu o pozycji motocykla i jego ewentualnym hamowaniu. Kluczową rolę odgrywa tu klosz lampy tylnej. Najczęściej to on, a nie żarówka, mają tu określoną ustawowo, czerwoną barwę.

Uszkodzony klosz tylnej lampy to problem nie tylko techniczny

Szczególnie w starszych motocyklach, powierzchnia klosza jest też odpowiednio zmodyfikowana, by lampa tylna lepiej rozproszyła światło żarówki. Najczęściej to tu uszkodzenie klosza poważnie wpływa na lampy tylne, gdyż zmienia kierunki rozchodzenia się światła. Powodem uszkodzeń są nie tylko uderzenia, ale też drgania i wstrząsy, na które klosz lampy tylnej jest narażony w trakcie jazdy. Brak reakcji na uszkodzenie klosza lampy tylnej grozi jego odpadnięciem i niebezpieczeństwem dla innych użytkowników dróg, a w przypadku kontroli zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego. Stan klosza lampy tylnej warto więc regularnie sprawdzać, a uszkodzony jak najszybciej wymieniać.

Klosze tylnej lampy w wielu kształtach i wzorach w Gmoto.pl

U nas znajdziesz klosze lamp tylnych do wielu modeli motocykli i skuterów. Oferujemy klosze lamp tylnych do motocykli historycznych i nowoczesnych jednośladów, uniwersalne i dedykowane. Cechy i parametry klosza znajdziesz po kliknięciu na produkt.