Menu

Koło zamachowe skutera wodnego

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 0

Wystąpił problem, prosimy spróbować ponownie za chwilę.

Spróbuj ponownie

Koło zamachowe skutera wodnego do Najpopularniejszych motocykli

Koło zamachowe skutera wodnego dla dłuższej pracy napędu

Koło zamachowe skutera wodnego to element typowego układu przeniesienia napędu stosowanego w skuterach wodnych. Określane też jako wolne koło, koło zamachowe zmniejsza siły i drgania pojawiające się podczas pracy jednokierunkowego sprzęgła skutera wodnego. Uszkodzone koło zamachowe przyśpieszy zużycie mechanizmu.

Jaką funkcję w napędach skuterów wodnych pełnią koła zamachowe?

W przypadku typowego skutera wodnego, napęd musi być przenoszony na śrubę tylko wtedy, gdy użytkownik wymusza przyśpieszenie maszyny. W przeciwnym wypadku, siły działające na śrubę i przenoszone na silnik szybko doprowadziłyby do uszkodzenia jednostki napędowej. Łącznikiem silnika z wałem napędowym i śrubą jest więc sprzęgło jednokierunkowe, czyli mechanizm rozłączający układy w momencie, gdy siły płynące od strony śruby są większe od sił generowanych przez silnik. Elementem takiego sprzęgła jest natomiast koło zamachowe pełniące ważną funkcję przy rozłączaniu napędu.

Uszkodzone koło zamachowe przyśpieszy zużycie elementów skutera wodnego

Koła zamachowe skuterów wodnych nie dopuszczają do gwałtownych zmian sił działających na układ napędowy. Dzięki bardziej płynnym zmianom, napęd skutera wodnego jest mniej narażony na uszkodzenie, a jego elementy wolniej ulegają zużyciu. Koła zamachowe wymagają przy tym doboru i dokładnego montażu, a także reakcji na uszkodzenie mocowania czy odkształcenie. W przeciwnym wypadku, koło zamachowe skutera wodnego może utrudnić rozłączenie układów, a przede wszystkim przyśpieszy ich zużycie.

W Gmoto.pl znajdziesz koła zamachowe skuterów wodnych do popularnych modeli

U nas znajdziesz koła zamachowe do sprzęgieł stosowanych w popularnych skuterach wodnych. Oferujemy wysokiej jakości koła zamachowe skuterów wodnych firm takich, jak WSM do modeli skuterów wodnych Sea Doo i innych. Cechy i parametry koła zamachowego znajdziesz klikając na produkt.