Menu

Komplety podwyższające zawieszenie tylne

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 0

Nie udało się dopasować żadnego produktu

Komplety podwyższające zawieszenie tylne do Najpopularniejszych motocykli

Komplety podwyższające zawieszenie tylne dla komfortu i stylu nie tylko osób wysokich

Komplet podwyższający tylne zawieszenie motocykla to zestaw elementów umożliwiających zwiększenie długości tylnego zawieszenia. Podwyższenie tylnego zawieszenia pozwala nie tylko zmienić pozycję siodła, ale i uzyskać bardziej agresywny wygląd i styl jazdy jednośladem. Z tego powodu, komplety podwyższające tylne zawieszenie są nierzadko stosowane w skuterach, pozwalając nieco wyróżnić się danej maszynie.

Jakie skutki przyniosą komplety podwyższające zawieszenie tylne w motocyklu?

Podwyższenie tylnego zawieszenia w motocyklu ma kilka cech pożądanych przez motocyklistów. Pierwszą i, dla niektórych niezwykle praktyczną, jest podwyższenie pozycji siodła i poprawienie komfortu jazdy. Takie rozwiązanie stosują najczęściej bardzo wysocy motocykliści, dla których standardowa pozycja siodła utrudnia sprawną obsługę urządzeń kontrolowanych za pomocą stóp.

Z podwyższenia korzystają jednak nie tylko osoby wysokie. Efektem takiej zmiany jest również zmniejszenie rozstawu osi i przez to większa zwrotność motocykla, większa sztywność zawieszenia skutkująca mniejszą zmianą pozycji motocyklisty podczas przyśpieszania, większy prześwit oraz bardziej dynamiczny, agresywny ogólny wygląd motocykla. Z tych ostatnich powodów, podwyższenie tylnego zawieszenia jest chętnie stosowane przez użytkowników skuterów.

Przy podwyższaniu zawieszenia warto jednak pamiętać, że zmiana parametrów wiąże się ze zmianą stylu jazdy jednośladu. Większa zwrotność, szczególnie w przypadku dużych maszyn, wymaga opanowania i doświadczenia, gdyż po takiej zmianie jeszcze łatwiej jest popełnić błąd kosztujący poważnym uszczerbkiem na zdrowiu. Z tego powodu należy rozsądnie podchodzić do zmiany wysokości zawieszenia, wystrzegać się tanich produktów niewiadomego pochodzenia, a zmianę wykonywać najlepiej w profesjonalnym warsztacie.

Profesjonalne komplety podwyższające zawieszenie tylne motocykla w Gmoto.pl

U nas znajdziesz komplety podwyższające zawieszenie tylne renomowanych producentów, w tym Lucas i Stage6. Komplet pozwala podwyższyć zawieszenie o konkretną długość, uzależnioną również od motocykla, w którym jest on montowany. Cechy danego kompletu i związane z nimi parametry zmiany są dostępne po kliknięciu na produkt.