Menu

Końcówki wahacza

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 56

Końcówka wahacza górnego 1szt

58,86 zł

Końcówka wahacza górnego 1szt

            (1)

Sworzeń wahacza dolnego wersja A

43,53 zł

Sworzeń wahacza dolnego wersja A

            (1)

Końcówka wahacza górnego 1szt ATV 250 ST-9E

59,99 zł

Końcówka wahacza górnego 1szt ATV 250 ST-9E

            (2)

Końcówka wahacza górnego 1szt ATV 250 STXE

24,99 zł

Niedostępny

Końcówka wahacza górnego 1szt ATV 250 STXE

            (2)

Końcówka wahacza górnego 1szt ATV 200 ST-9 automat

56,83 zł

Niedostępny

Końcówka wahacza górnego 1szt ATV 200 ST-9 automat

            (1)

Końcówki wahacza do Najpopularniejszych motocykli

Motocyklowe końcówki wahacza

Sworznie wahacza to końcówki wahaczy, które w pojazdach ATV łączą wahacze z elementami bezpośrednio związanymi z kołami. Ze względu na swoje położenie i funkcję, końcówki wahaczy są niezwykle ważnym elementem, bezpośrednio wpływającym na bezpieczeństwo jazdy takim pojazdem.

Końcówki wahacza w pojazdach ATV są zwykle połączeniami nie tyle sworzniowymi, co przegubami kulowymi. Z tego względu częściej stosuje się nazwę końcówki wahacza, aniżeli sworznie. Ich rola w zawieszeniu pojazdu ATV jest pierwszorzędna, ponieważ nie tylko w praktyce łączą wahacze z kołem, ale i tłumią drgania obecne na tym połączeniu.

Właśnie z tego powodu i przez to szybszego zużycia, końcówki wahacza najczęściej nie są stałym elementem wahaczy. Ich wymiana teoretycznie jest czynnością prostą, w praktyce wymaga jednak odpowiedniej znajomości elementów i ich dopasowania, gdyż w przeciwnym wypadku może dojść do szybkiego uszkodzenia końcówki i niebezpiecznych tego konsekwencji.

Uszkodzenie końcówki wahacza grozi mianowicie rozłączeniem koła z jednym z elementów utrzymujących koło w odpowiedniej pozycji w stosunku do kierunku jazdy. Skutki tego są łatwe do przewidzenia: ustawienie się koła „bokiem” do kierunku jazdy, a przez to co najmniej uszkodzenie innych elementów zawieszenia i układu kierowniczego.

W naszej ofercie dostępne są końcówki wahaczy do różnych typów pojazdów ATV. Oferujemy końcówki wahaczy możliwe do szybkiej instalacji w miejsce zużytych lub uszkodzonych końcówek. Cechy i parametry końcówek wahaczy oraz lista modeli, do których pasuje dana końcówka są dostępne po kliknięciu na konkretny produkt.