Menu

Korki do chłodnic

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 0

Nie udało się dopasować żadnego produktu

Korki do chłodnic do Najpopularniejszych motocykli

Korek chłodnicy to zawór bezpieczeństwa dla chłodzenia silnika

Korki chłodnicy to elementy układu chłodzenia, które łączą funkcję zamknięcia z kontrolą ciśnienia pracującego płynu chłodzącego. Dzięki specjalnej konstrukcji z upustem, korki do chłodnic pozwalają wypuścić nadmiar płynu lub niepożądanego powietrza z układu i przywrócić mu prawidłowe działanie. Uszkodzony korek chłodnicy grozi zniszczeniem układu chłodzenia, w tym chłodnicy.

Korki do chłodnic często nie tylko do zamknięcia układu

Układ chłodzenia silnika, a w szczególności chłodnica należy do układów delikatnych i podatnych na różne uszkodzenia. Jednym z nich jest uszkodzenie przewodów lub samej chłodnicy w wyniku zbyt dużego ciśnienia płynu chłodzącego lub zaburzenie pracy wskutek obecności powietrza. Z tego względu, układ chłodzenia posiada szereg zabezpieczeń utrzymujących w normie ciśnienie płynu. Jednym z najprostszych są tu specjalne korki do chłodnic.

Choć zasadniczo korek do chłodnicy jest elementem zamykającym układ, elementem wyróżniającym korki do chłodnic pośród innych takich elementów jest upust reagujący na zbyt wysokie ciśnienie. Po przekroczeniu przypisanej korku wartości, korek chłodnicy wypuszcza nadmiar zwykle gorącego płynu, obniżając ciśnienie w układzie chłodzenia do bezpiecznego poziomu. W niejednym przypadku korek do chłodnicy pozwala to zrobić także ręcznie na podstawie wskazań innych układów lub nawet wskaźnika, w który wyposażony jest dany korek.

Korek do chłodnicy wymaga dokładnego doboru pod różnymi względami

Ze względu na funkcję, korki chłodnic wymagają przede wszystkim doboru do układu. Znaczące są tu nie tylko wymiary korka i parametry zaworów upustowych, ale nawet sam materiał, z jakiego wykonane są korki chłodnic i sposób montażu. Podobnie, jak w przypadku nieszczelności korka i wycieku płynu, źle dobrany korek chłodnicy grozi poważnymi problemami z chłodzeniem i uszkodzeniem układu napędowego. W przypadku uszkodzenia, korek chłodnicy należy natomiast jak najszybciej wymienić.

Chroniące układ korki chłodnicy w wielu rozmiarach w Gmoto.pl

U nas znajdziesz korki chłodnicy do różnych układów chłodzenia. Oferujemy korki chłodnic w wielu rozmiarach i z różnymi granicznymi wartościami ciśnienia. Cechy i parametry korka znajdziesz klikając na produkt.