Łańcuchy motocyklowe

Filtruj

-

Niestety, nie udało się dopasować żadnych produktów.

Prawdopodobnie w tej kategorii nie znajdują się części pasujące do wybranego motocykla.

Spróbuj zmienić kryteria wyszukiwania, np. cenę lub producenta.

Kluczem do bezawaryjnej jazdy motocyklem jest dobrze dobrany łańcuch

Jak zbudowany jest łańcuch do motoru?

W motocyklach możemy spotkać trzy główne rodzaje przeniesienia napędu. Popularny w gamie chopper/cruiser pas napędowy, znany m.in. z motocykli radzieckich i niektórych modeli marki BMW wał napędowy i najpopularniejszy z nich, czyli łańcuch napędowy, który spotkamy w jednośladach z różnych klas, roczników i segmentów. Łańcuchy napędowe to zdecydowanie najbardziej uniwersalny rodzaj przeniesienia napędu, który prawidłowo eksploatowany zapewnia bezawaryjną pracę przez wiele tysięcy kilometrów. Łańcuch do... motocykla składa się z kilku prostych elementów: rolek, sworzni oraz płytek zewnętrznych i wewnętrznych. Wiele łańcuchów motocyklowych posiada również uszczelniacze - najpopularniejsze rodzaje to O-ring i X-ring.

Jak zadbać o łańcuch do motoru? Naciąganie, czyszczenie i smarowanie łańcucha motocyklowego

Nieodpowiednia eksploatacja łańcucha napędowego może zaboleć - zarówno po kieszeni, jak i dosłownie. Łańcuchy motocyklowe przenoszą moc i moment obrotowy z silnika na tylne koło, więc stale pracują pod dużym obciążeniem. Źle wyregulowany naciąg łańcucha może doprowadzić do jego zerwania (jeśli jest zbyt napięty) lub zrzucenia z zębatek (jeśli jest zbyt luźny). Jeśli zdarzy się to nawet podczas wolnej jazdy skutki mogą być tragiczne, ponieważ ciężko zapanować nad motocyklem po tak nieoczekiwanym zdarzeniu. Pokaleczone nogi, uszkodzony motocykl, a w najgorszym wypadku utrata sterowności i upadek - oto co cię może spotkać, jeśli nie będziesz dbał o łańcuch napędowy. Nieprawidłowo eksploatowany łańcuch do motocykla to również większe wydatki. Brak kontroli naciągu, czyszczenia i smarowania to prosta droga do jego zajechania, a w efekcie - szybszą wymianę i mniej przejechanych kilometrów na jednym zestawie. Warto zaznaczyć, że źle używany łańcuch prowadzi także do szybszego zużycia zębatek.

Jak wyczyścić i nasmarować łańcuch do motoru?

Łańcuchy napędowe są stale narażone na kontakt z wodą i brudem, więc regularne czyszczenie i smarowanie to podstawa. Chcesz utrzymać wzorowy stan napędu? Powinieneś wykonywać te czynności co 500-800 kilometrów lub co 300, jeśli jeździłeś w deszczu lub w terenie. Poruszanie się w niesprzyjających warunkach to krótka droga do solidnego zanieczyszczenia łańcucha, co prowadzi do powstawania ognisk korozji oraz szybszego zużycia wszystkich elementów układu napędowego. O tym, jak prawidłowo smarować i czyścić łańcuchy motocyklowe przeczytasz w naszym poradniku Jak wyczyścić i nasmarować łańcuch?

Łańcuch do motoru: Jak sprawdzić i wyregulować jego naciąg?

Serwis łańcucha motocyklowego obejmuje nie tylko czyszczenie i smarowanie, ale także kontrolę i korekcję naciągu. Łańcuchy napędowe w trakcie eksploatacji (szczególnie podczas dynamicznego przyspieszania) ulegają rozciąganiu, dlatego konieczne jest okresowe dostosowywanie odległości zębatek do jego aktualnej długości. Odpowiednio wyregulowany naciąg da ci wiele korzyści, m.in. płynne przyspieszanie i łagodne hamowanie silnikiem bez szarpnięć oraz większy poziom bezpieczeństwa jazdy. Przypominamy, że źle wyregulowany łańcuch do motocykla niesie za sobą ryzyko katastrofy. Jeśli chcesz zadbać o swoje bezpieczeństwo na drodze zadbaj o prawidłowy serwis napędu. O tym, jak to zrobić, także stworzyliśmy poradnik: Jak sprawdzić i wyregulować naciąg łańcucha?

Wybieraj sprawdzonych producentów i dostawców. Najlepsze motocyklowe łańcuchy napędowe znajdziesz w Gmoto

W naszej ofercie znajdziesz kilka tysięcy łańcuchów napędowych dopasowanych do różnych modeli motocykli. Wśród nich nie zabrakło renomowanych producentów, np. D.I.D i RK Japan, którzy od lat oferują łańcuchy motocyklowe wysokiej jakości. Wybierz solidny łańcuch do motocykla i ciesz się bezpieczną jazdą przez wiele tysięcy kilometrów. Gdy już założysz nowy napęd do swojej maszyny nie zapomnij o regularnym serwisie, czyli czyszczeniu, smarowaniu i naciąganiu.

ładuje
Proszę czekać...
tel: 17 247 22 20
Kościuszki 78, Łańcut


Napisz wiadomość Sklep stacjonarnyDane kontaktowe