Menu

Lightbary motocyklowe

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 0

Nie udało się dopasować żadnego produktu

Lightbary motocyklowe do Najpopularniejszych motocykli

Dodatkowa lampa lightbar dla urozmaicenia wyglądu i funkcji oświetlenia

Dodatkowa lampa lightbar dla urozmaicenia wyglądu i funkcji oświetlenia

Lightbary to dodatkowe lampy montowane najczęściej w parach po obu stronach głównego oświetlenia motocykla. W teorii poprawiające widoczność, akcesoria tego typu są w praktyce wykorzystywane głównie do zindywidualizowania wyglądu motocykla. Przy zakupie lightbarów warto zapoznać się z przepisami na temat oświetlenia motocykla, gdyż w wielu przypadkach prawo ogranicza możliwość instalacji dodatkowego oświetlenia.

Lightbary motocyklowe led i klasyczne przydatne, ale z ograniczeniami

Klasyczne, akcesoryjne lampy do motocykli są popularnym dodatkiem głównie w jednośladach typu chopper/cruiser. Dołączenie lightbarów do standardowego oświetlenia nadaje motocyklom masywny wygląd, standardowo zarezerwowany dla największych i najcięższych tego typu modeli.

Należy jednak pamiętać, że lightbary motocyklowe urozmaicające wygląd motocykla pozostają elementem oświetlenia. Przeznaczone do jazdy po drodze publicznej, motocyklowe lightbary led czy klasyczne są regulowane przez prawo, którego nieprzestrzeganie grozi mandatem i zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu.

Lampy lightbar najlepsze jako dodatkowe oświetlenie motocykla

Typowym błędem jest instalacja dodatkowych lamp drogowych przy pojedynczej lampie głównej lub dodatkowych lamp postojowych do motocykli. Prawo zabrania stosowania trzech lamp drogowych i ogranicza ilość lamp postojowych do dwóch. W przypadku jazdy po drogach publicznych, dodanie lightbarów wiąże się z więc innymi zmianami w oświetleniu motocykla.

W efekcie, lightbary motocyklowe to przede wszystkim lampy przeciwmgłowe. Dostępne coraz częściej jako nowoczesne motocyklowe lightbary LED, można je zamontować w parze obok standardowych lamp motocykla. Obok samych lamp, ważny jest też dobór odpowiednich stelaży oraz włączników wraz z ich praktycznym umiejscowieniem. Wygląd lamp można natomiast urozmaicić daszkiem, który także może pełnić funkcję praktyczną.

Lightbary motocyklowe led i klasyczne, ich części i akcesoria w Gmoto.pl

W naszej ofercie dostępny jest szereg produktów lightbar. U nas znajdziesz lightbary LED i klasyczne do montażu w motocyklach wielu marek, w tym Kawasaki, Suzuki, Honda czy Yamaha. Oprócz lamp, oferujemy też produkty umożliwiające łatwą instalację i użytkowanie lightbarów w konkretnych motocyklach, stelaże i włączniki, gustowne daszki i inne akcesoria. Marka i model jednośladu, do którego przeznaczone są lampy, ich dostępność i inne cechy można znaleźć po kliknięciu na pozycję produktu.