Menu

Akumulatory litowo-jonowe motocyklowe

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 110

Akumulator litowo-jonowy 12V 4,83Ah JMT HJT12B-FP

684,81 zł

Akumulator litowo-jonowy 12V 4,83Ah JMT HJT12B-FP

            (1)

Akumulatory litowo-jonowe motocyklowe do Najpopularniejszych motocykli

Lekkie akumulatory litowo jonowe dla niższej masy motocykla

Akumulatory litowo jonowe to typ akumulatorów, które do magazynowania energii wykorzystują przepływ jonów litu. Powstałe według technologii stosowanych w elektronice, akumulatory litowo-jonowe cechuje szereg zalet na czele z niską masą, przydatną szczególnie w motocyklach sportowych. Akumulatory litowo-jonowe wymagają jednak odpowiedniego użytkowania w tym nienarażanie akumulatora na zbyt niskie i wysokie temperatury.

Ogniwa litowo jonowe rozwinięciem baterii układów elektronicznych

Od klasycznych akumulatorów kwasowo-ołowiowych, akumulatory litowo jonowe odróżniają przede wszystkim ogniwa, a więc elektrody wykonane z odmian węgla, np. grafitu i tlenków metali oraz elektrolity w postaci stałych soli chemicznych litu. Pomysł na akumulator litowo jonowy do motocykla zrodził się wraz z rozwojem elektroniki i wykorzystywaniem tam coraz bardziej pojemnych i wydajnych, a przy tym lekkich baterii. Choć pierwsze baterie stosowane we wszelkiego rodzaju sprzęcie elektronicznym nie spełniały oczekiwań użytkowników jednośladów, z czasem akumulatory motocyklowe litowo jonowe rozwinięto, by uzyskać właściwości związane ściśle z tego typu pojazdami.

Akumulator litowo-jonowy to wiele cennych zalet

W stosunku do typowych baterii, akumulatory li ion mają bardzo niską masę i wysoką gęstość energii. W efekcie akumulatory litowo-jonowe są często wykorzystywane w sporcie, gdzie wymaga się dużej wydajności baterii przy maksymalnie niskiej masie. Co więcej, brak części ruchomych i elektrolitu w postaci płynnej lub żelowej pozwala zamontować akumulator litowo jonowy w dowolnym położeniu. W efekcie, akumulator litowo-jonowy jest w zasadzie bezobsługowy. Konserwacja akumulatora sprowadza się do, zajmującego niewiele czasu, odpowiedniego ładowania.

Na co zwrócić uwagę wybierając akumulator litowo jonowy?

Akumulatory li ion są dobrym wyborem nie tylko do motocykli sportowych, jednak żywotność baterii ma swoje wymagania. Akumulator litowo jonowy do motocykla nie może być narażony rozładowanie lub przeładowanie. Wyraźnie wpływa to na żywotność baterii. Co więcej, w takiej sytuacji akumulator litowo jonowy nie tylko będzie wymagał wymiany baterii, ale w przypadku przeładowania może doprowadzić do pożaru. Z tego względu, akumulatory litowo jonowe są często łączone z układem badającym gęstość rozładowania. Akumulator litowo-jonowy nie należy też przechowywać w wysokich temperaturach, ani też w trakcie zimy trzymać w miejscu, w którym będzie poddawany działaniu ujemnych temperatur. Podobnie jak pozostawianie akumulatora w stanie całkowitego rozładowania, nieodpowiednia temperatura szybko doprowadzi do utraty żywotności baterii. Mimo, że cenę akumulatorów li ion obniża rozwój technologii, typowy akumulator litowo-jonowy to wciąż produkt droższy od klasycznej baterii.

Nowoczesne, lekkie akumulatory litowo jonowe w Gmoto.pl

U nas znajdziesz akumulatory litowo-jonowe przygotowane do montażu w różnych modelach motocykli. Oferujemy wysokiej jakości akumulatory litowo jonowe cenionych producentów baterii, na czele z firmą JMT. Cechy, parametry i inne informacje na temat danego akumulatora li ion są dostępne po kliknięciu na produkt.