Łożyska główki ramy

Filtruj

-

Niestety, nie udało się dopasować żadnych produktów.

Prawdopodobnie w tej kategorii nie znajdują się części pasujące do wybranego motocykla.

Spróbuj zmienić kryteria wyszukiwania, np. cenę lub producenta.

Główka ramy w motocyklu potrzebuje łożyska

Łożysko główki ramy to element umożliwiający obracanie kierownicą w miejscu jej połączenia z ramą motocykla. Dzięki odpowiednio dobranemu łożysku, kierowca może swobodnie, a przy tym precyzyjnie zmieniać kierunek jazdy jednośladem. Nieodpowiednie lub zużyte łożysko na główce ramy naraża kierowcę na wiele skutków, z których część stanowi śmiertelne zagrożenie dla użytkowników jednośladu.

Będąc miejscem połączenia ramy z kierownicą, główka ramy to jeden z najważniejszych punktów w... motocyklu. Jest to również jedno z tych miejsc, gdzie nieruchomy element (rama) spotyka się z ruchomym, obracającym się na konkretnej osi (kierownica). Siły, jakie pojawiają się podczas jazdy motocyklem sprawiają, że konieczne w tym miejscu stało się zastosowanie łożysk.

Łożyska ograniczają ruch kierownicy do pożądanej osi, jednocześnie umożliwiając swobodne, niewymagające siły manewrowanie kierownicą na określonej osi. Z tego względu, pojawienie się niepożądanych ruchów lub ograniczenie swobody obrotu kierownicą to typowe oznaki problemu z łożyskami główki ramy.

Jak w niemal każdym przypadku związanym z łożyskami, powody tego mogą być przede wszystkim dwa: zły dobór i nieodpowiedni montaż łożyska oraz jego zużycie. Zły dobór lub montaż wykonany „domowymi” sposobami objawia się niemal natychmiast, a zużycie da o sobie znać w zależności od jakości łożyska i użytkowania motocykla. Konkretnie, w przypadku luzów kierownica będzie lekko zmieniać oś obrotu, co jednak wystarczy, by utrudnić utrzymanie stabilnego toru jazdy motocyklem.

Tarcie może objawić się natomiast poprzez ogólnie utrudnienie w sprawnym poruszaniu kierownicą, ale też poprzez na przykład „skokowy” jej obrót spowodowany wygnieceniem się bieżni w łożysku. Ogromna większość takich przypadków problemów z obrotem kierownicą oznacza potrzebę wymiany łożysk. Choć wymiana nie wydaje się trudna, ze względu na potrzebę zastosowania odpowiednich sił i dokładności oraz konsekwencji nieprawidłowego montażu zalecana jest ich wymiana przez doświadczonych mechaników.

W naszej ofercie dostępna jest szeroka gama łożysk do główki ramy. Oferujemy zarówno komplety fabryczne przygotowane do konkretnych modeli, jak i wysokiej jakości zamienniki produkowane przez znanych i cenionych producentów łożysk, m.in. JMT, Motoforce czy RMS. Parametry oraz lista modeli, do których pasuje dany komplet łożysk, dostępne są po kliknięciu na konkretny produkt.

ładuje
Proszę czekać...
tel: 17 247 22 20
Kościuszki 78, Łańcut


Napisz wiadomość Sklep stacjonarnyDane kontaktowe