Menu

Łożyska korbowodu motocyklowe

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 0

Nie udało się dopasować żadnego produktu

Łożyska korbowodu motocyklowe do Najpopularniejszych motocykli

Łożysko korbowodu niezbędne dla odpowiedniego przekazania energii

Komplety segerów

Łożyska korbowodu to elementy, które pozwalają na swobodny ruch obrotowy korbowodu względem połączonych z nim elementów. Odpowiednio dobrane łożysko korbowodu pozwala sprawnie i bez strat przenieść ruch tłoka na korbowód, a następnie ruch korbowodu na wał korbowy. Uszkodzenie łożyska korbowodu grozi poważnymi uszkodzeniami silnika motocykla.

Łożysko korbowodu kluczowe dla łączenia korbowodu z tłokiem i wałem

W pojedynczym cylindrze silnika spalinowego motocykla, elementem łączącym tłok z wałem korbowym jest korbowód. Jego połączenia z tłokiem i wałem pozwalają zamienić ruch posuwisto-zwrotny tłoka w ruch obrotowy wału korbowego. Jako, że połączenia wymagają swobody ruchu obrotowego przy jednoczesnym ograniczeniu innych ruchów, ich kluczowym elementem są tulejki i łożyska korbowodu.

Łożysko igiełkowe korbowodu stosowane przede wszystkim w główce

W przypadku górnej części układu, łożysko główki korbowodu to najczęściej łożysko igiełkowe. Jest ono wytrzymałe i skutecznie ogranicza ruch korbowodu inny, niż obrotowy względem sworznia tłoka. Ze względu na konstrukcję korbowodu, rzadziej spotyka się tulejkę czy łożysko igiełkowe korbowodu umieszczone w jego dolnej części w miejscu panewek.

Uszkodzone łożysko korbowodu groźne dla całego silnika

W przypadku każdego łożyska, niezbędne są przede wszystkim wysoka jakość i ścisłe dopasowanie do układu. Odkształcenie lub luz niemal natychmiast skutkuje problemami z pracą tłoka czy wału korbowego i naraża te elementy, a w konsekwencji cały silnik na uszkodzenia. Uszkodzone łożysko korbowodu objawia się metalicznym dźwiękiem uderzeń dobiegającym z silnika. Na takie objawy należy jak najszybciej reagować i wymienić uszkodzone łożysko czy tulejkę.

Łożyska korbowodu do wielu silników motocykli w Gmoto.pl

U nas znajdziesz łożyska i tulejki korbowodu do wielu modeli motocykli. Oferujemy łożyska korbowodu renomowanych producentów, między innymi Motoforce, Stage6, SKF czy RMS. Cechy i parametry łożyska są dostępne po kliknięciu na produkt.