Menu

Łożyska pompy wody motocyklowej

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 8

Łożyska pompy wody motocyklowej do Najpopularniejszych motocykli

Łożyska pompy wody zapewniają sprawną pracę pompy

Łożyska pompy wody

Łożyska pompy wody to elementy, które umożliwiają swobodny obrót wałka wokół własnej osi bez styku z korpusem pompy. Dzięki łożyskom, obrót osadzonego na wale wirnika pompy jest uzależniony wyłącznie od obrotu koła napędowego pompy.

Łożysko pompy wody eliminuje tarcie wałka o korpus

Praca pompy wody przy silniku motocykla może być uzależniona wyłącznie od pracy samego silnika. Niezbędne jest więc wykluczenie jakichkolwiek innych sił działających na obrót wirnika w pompie, a przede wszystkim uniezależnienie wału pompy od korpusu. W tym celu wałek pompy wody jest osadzony na specjalnych łożyskach określanych jako łożyska pompy wody.

Uszkodzone łożysko pompy wody groźne nie tylko dla chłodzenia

Jak w każdym przypadku, łożysko pompy wody jest narażone przede wszystkim na zużycie i nieprawidłowy montaż. Ich skutki są łatwo zauważalne, związane nie tylko z chłodzeniem silnika. Z jednej strony, uszkodzone łożysko pompy wody skutkuje spowolnieniem obrotu wałka i niedostatecznym chłodzeniem silnika. Z drugiej, uszkodzone łożysko pompy wody i utrudniony ruch wałka wpłynie też na pracę napędu i doprowadzić do uszkodzenia koła napędowego, a nawet układu przekazującego napęd na koło napędowe pompy. Z tych powodów, łożysko pompy wody warto regularnie sprawdzać, a uszkodzone lub zużycie jak najszybciej wymienić.

Łożyska pompy wody do wielu modeli motocykli w Gmoto.pl

W naszej ofercie dostępne są łożyska pompy wody przygotowane do różnych modeli motocykli. Oferujemy wysokiej jakości łożyska renomowanych producentów, między innymi specjalizującej się w tego typu produktach firmy SKF. Cechy i parametry danego łożyska są dostępne po kliknięciu na produkt.