Menu

Łożyska wstępnego przeniesienia napędu

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 4

Łożyska wstępnego przeniesienia napędu do Najpopularniejszych motocykli

Łożysko wstępnego przeniesienia napędu dla sprawności układu

Łożyska przeniesienia wstępnego napędu to elementy, które pozwalają na swobodny ruch wałka wstępnego przeniesienia napędu przy silniku. Łożysko przeniesienia wstępnego umożliwia przekazanie mocy silnika na dalsze elementy układu bez strat wynikających z tarcia. Uszkodzenie łożyska grozi szybkim zużyciem łańcucha wstępnego przeniesienia napędu i kosztowną naprawą układu.

Łożysko przeniesienia wstępnego napędu zapewnia swobodę ruchu

Wprowadzony do silnika w miejsce standardowego wału korbowego, układ wstępnego przeniesienia napędu pozwala wyraźnie zmniejszyć masę wału. Układ wymaga jednak zastosowania kilku dodatkowych elementów, w tym łańcucha i wałka pośredniego, a przez to także łożysk. Łożyska do wałka pośredniego zapewniają wałkowi ruch wolny od tarć i uszkodzeń związanych z jego ruchem obrotowym.

O łożyska do wałka przeniesienia wstępnego warto dbać

Ze względu na konstrukcję układu, o łożyska przeniesienia napędu warto dbać pod kątem doboru, jakości, montażu i smarowania. Uszkodzone łożysko do wałka wymaga szeregu kosztownych czynności przy silniku. Należy także szybko reagować na objawy zużycia łożyska. Brak reakcji może doprowadzić nawet do uszkodzenia układu korbowodowego w silniku.

Łożyska wstępnego przeniesienia napędu w Gmoto.pl

U nas znajdziesz łożyska wstępnego przeniesienia napędu do różnych modeli motocykli. Cechy i parametry danego łożyska są dostępne po kliknięciu na produkt.