Menu

Łożyska skrzyni biegów motocyklowych

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 112

Łożysko igiełkowe trybu zdawczego WSK 175

179,99 zł

Łożysko igiełkowe trybu zdawczego WSK 175

            (1)

Łożysko sprzęgła HK202918RS GY6 4T

12,83 zł

Łożysko sprzęgła HK202918RS GY6 4T

            (1)

Łożysko 6207/17 skrzyni biegów 4T

14,63 zł

Łożysko 6207/17 skrzyni biegów 4T

            (1)

Łożysko wałka

288,74 zł

Łożysko wałka

Łożyska skrzyni biegów motocyklowych do Najpopularniejszych motocykli

Łożyska skrzyni biegów dla swobody przeniesienia napędu

Łożyska skrzyni biegów

Łożyska skrzyni biegów to elementy, które pozwalają na swobodny, płynny ruch wałków i innych elementów skrzyni biegów motocykla przy zachowaniu ich stabilnego, wzajemnego położenia. Łożyska do skrzyni biegów zapewniają przeniesienie mocy silnika bez strat wynikających z tarcia. Uszkodzone łożysko skrzyni biegów grozi uszkodzeniem mechanizmu i silnika motocykla.

Jak duże znaczenie dla układu łożysko skrzyni biegów?

Osadzone w skrzyni biegów wały wymagają swobody ruchu obrotowego względem osadzenia. Tylko tak, poszczególne elementy skrzyni przy konkretnym biegu będą mogły przenieść moc silnika na dalsze części układu przeniesienia napędu bez strat. Niezbędnym elementem skrzyni są więc łożyska skrzyni biegów. Konkretne łożyska w skrzyni biegów pozwolą wałkom przenosić moc całą wyłącznie na poszczególne zębatki i ustabilizują pozycję pary kół zębatych względem osadzenia.

Łożysko do skrzyni biegów ogranicza inne ruchy, niż obrotowy

Najczęściej stosowanym typem łożysk w skrzyni biegów jest łożysko igiełkowe skrzyni biegów. Wytrzymałe, odporne na duże siły związane z pracą układu łożysko do skrzyni biegów zapewnia wałkom swobodny ruch obrotowy i ogranicza inne typy ruchu, w szczególności ruch po osi danego wału.

Uszkodzone łożysko w skrzyni biegów groźne dla skrzyni i silnika

Przez uszkodzone łożysko skrzynia biegów może ulec fatalnym w skutkach awariom. Uszkodzone łożysko skrzyni biegów może doprowadzić do luzu związanego z nim wałka i zniszczenia kół zębatych, a w efekcie całej skrzyni biegów. Z drugiej strony, zużyte łożysko w skrzyni biegów może też utrudnić obrót wałka i przeniesienie mocy przez skrzynie biegów. Tu nadmierne zużycie łożysk wpłynie nawet na pracę i stan elementów silnika, w tym wału korbowego. Przyśpieszone zużycie i uszkodzenia będą skutkiem najczęściej niewłaściwej eksploatacji, długotrwałej jazdy z maksymalnym obciążeniem.

Na objawy uszkodzenia łożyska w skrzyni biegów warto szybko reagować

Typowym objawem uszkodzenia łożyska w skrzyni biegów jest specyficzny dźwięk zazwyczaj przypominający głośny szum. Charakterystyczny dźwięk, tak zwanie borowanie w skrzyni spowodowane przez uszkodzone łożysko skrzyni biegów ustaje przy załączeniu sprzęgła. Niepokoić powinno również, gdy podczas jazdy, przełączaniu biegów towarzyszą zgrzyty i niepokojące dźwięki. Na objawy zużytych łożysk w skrzyni warto jak najszybciej reagować. Zużyte i uszkodzone łożyska należy wymienić, natomiast stan skrzyni i łożysk regularnie kontrolować co najmniej pod kątem najczęściej występujących usterek.

Łożyska do skrzyni biegów rozmaitych motocykli w Gmoto.pl

U nas znajdziesz łożyska skrzyni biegów do wielu modeli motocykli. Oferujemy wysokiej jakości łożyska odpowiednio dobrane do poszczególnych elementów danej skrzyni biegów. Cechy i parametry łożysk w skrzyni biegów są dostępne po kliknięciu na produkt.