Menu

Łożyska amortyzatora tylnego

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 374

Łożyska amortyzatora tylnego do Najpopularniejszych motocykli

Łożyska amortyzatora tylnego dla sprawnej pracy zawieszenia przy napędzie

Łożyska tylnego amortyzatora to kluczowe elementy związane z prawidłową pracą tylnego zawieszenia motocykla. Łożyska amortyzatora tylnego dolne i górne umożliwiają swobodny, a jednocześnie ściśle ukierunkowany ruch amortyzatora, co pozwala na sprawne tłumienie drgań i zmian położenia tylnego koła powstających podczas jazdy.

Łożysko amortyzatora tylnego dolne i górne niezbędne dla poprawnej pracy zawieszenia

Ze względu na konstrukcję tylnego zawieszenia motocykla, obecne w nim [cat:313amortyzatory wykonują niewielkie ruchy obrotowe wokół osi połączeń z ramą i wahaczem. Aby te ruchy były swobodne, a połączenia nie były narażone na szybkie zużycie czy uszkodzenie, elementami łączącymi są specjalne łożyska.

Łożyska różnią się tu w zależności od typu wahacza, ogólnej konstrukcji zawieszenia, a niekiedy nawet w kwestii, czy chodzi o łożysko amortyzatora tylnego dolne czy też górne. W typowych motocyklach szosowych, najczęściej stosowane są tu jednostronne łożyska igiełkowe, ograniczające ruch do obrotowego wokół jednej osi. W przypadku wyjątkowo narażonych na ruch boczny względem ramy motocykli enduro i cross, łożysko amortyzatora tylnego to natomiast łożysko wahliwe, które pozwala na taki ruch i eliminuje ryzyko uszkodzenia połączenia.

Ze względu na funkcję i wymagane właściwości, łożyska amortyzatora tylnego zwykle są sprzedawane w kompletach zawierających tulejki, uszczelnienia i inne elementy mocowania łożyska amortyzatora tylnego. Uszczelnienia chronią łożysko przed brudem i ubytkiem smaru, a także tłumią drobne drgania, przedłużając skuteczną pracę łożysk w połączeniach. Uszkodzone lub zużyte łożysko amortyzatora tylnego wymaga jego wymiany. W przeciwnym wypadku łożysko wyraźnie wpływa zarówno na jazdę motocyklem, jak i na zużycie samych amortyzatorów.

Wysokiej jakości łożyska amortyzatora tylnego do motocykli w Gmoto.pl

U nas znajdziesz łożyska tylnych amortyzatorów do wielu modeli motocykli. Oferujemy wysokiej jakości łożyska amortyzatora tylnego dolne i górne renomowanych producentów, zarówno do typowych motocykli szosowych, jak i terenowych. Cechy i parametry danego łożyska są dostępne po kliknięciu na produkt.