Menu

Łożyska dolne korbowodu

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 144

Łożysko dolne korbowodu Jawa 350

7,99 zł

Łożysko dolne korbowodu Jawa 350

            (4)

Łożysko korbowodu SKF 10x14x13 TGB

19,99 zł

Łożysko korbowodu SKF 10x14x13 TGB

            (1)

Łożysko korbowodu dolne MZ ETZ 250 251

14,00 zł

Łożysko korbowodu dolne MZ ETZ 250 251

            (1)

Rolka korbowodu

82,17 zł

Rolka korbowodu

Łożyska dolne korbowodu do Najpopularniejszych motocykli

Łożysko dolne korbowodu zapewnia ruch korbowodu względem wału

Łożyska dolne korbowodu

Łożysko dolne korbowodu to element łączący korbowód z wałem korbowym. Dzięki specjalnemu łożysku korbowód może bez oporów wykonywać ruch obrotowy względem wału korbowego przy zachowaniu sztywnej pozycji poprzecznej. Uszkodzenie lub zużycie łożyska dolnego grozi uszkodzeniem wału i w praktyce całego silnika.

Styk korbowodu i wału korbowego miejscem przekazania i zmiany ruchu

W silniku spalinowym motocykla, ruch posuwisto-zwrotny wykonywany przez tłok w cylindrze musi zostać zamieniony na ruch obrotowy wału korbowego. Miejscem zmiany tego ruchu jest styk korbowodu i wału korbowego. Poruszający się wzdłużnie względem cylindra i obracający o niewielki kąt względem wału korbowód wprawia tam wał w ruch obrotowy.

Łożysko dolne korbowodu to nie zawsze panewki

Sprawna zmiana ruchu korbowodu na wał zależy głównie od łączenia i jego smarowania. Obok panewek, jednym z typów łączeń jest łożysko igiełkowe z niewielkimi wałkami zwanymi igiełkami. Określane jako łożysko dolne korbowodu, łożysko igiełkowe może wytrzymać mniej skuteczne smarowanie i niewyrównoważenie układu. Z drugiej strony, dolne łożysko korbowodu wymaga niejednolitej konstrukcji wału korbowego i jest też bardziej kosztowne przy wymianie lub naprawie.

Łożysko igiełkowe wymaga szczególnej dokładności i jakości

Dla uzyskania jego zalet, łożysko dolne korbowodu wymaga jakości i dokładnego doboru. Zbyt duży luz w łożysku niskiej jakości lub jego uszkodzenie poskutkuje poważnym uszkodzeniem silnika, w tym zniszczeniem wału korbowego czy tłoka. Głównym objawem uszkodzonego łożyska jest głośna praca silnika z metalicznymi dźwiękami uderzeń. Przy takich objawach, łożysko dolne korbowodu wymaga wymiany na nowe.

Łożyska dolne korbowodu do wielu motocykli w Gmoto.pl

U nas znajdziesz łożyska dolne korbowodu do różnych modeli motocykli. Oferujemy wysokiej jakości łożyska igiełkowe o parametrach przygotowanych pod konkretny jednoślad. Cechy i parametry łożyska są dostępne po kliknięciu na produkt.