Lusterka motocyklowe

Filtruj

-

Niestety, nie udało się dopasować żadnych produktów.

Prawdopodobnie w tej kategorii nie znajdują się części pasujące do wybranego motocykla.

Spróbuj zmienić kryteria wyszukiwania, np. cenę lub producenta.

Lusterka motocyklowe wszystkich typów

Lusterka motocyklowe to jedna z podstaw bezpieczeństwa jazdy jednośladem

Lusterka motocyklowe to jeden z najważniejszych elementów związanych z bezpieczeństwem jazdy motocyklem. Odpowiednio rozmieszczone lusterka motocyklowe wyraźnie pomagają kierowcy w określeniu pozycji pojazdu względem pojazdów jadących za motocyklem. W wielu jednośladach, lusterka chromowane czy specjalnie ukształtowane są też elementem wyglądu i wyraźnie wpływają na styl całego motocykla.

Kto miałby lepiej, gdyby lusterko boczne nie było... częścią pojazdu?

Może się wydawać, że bez lusterek, większe problemy z obeznaniem sytuacji za pojazdem mieliby kierowcy samochodów. Składają się na to gabaryty pojazdu oraz liczne słupki zasłaniające przestrzeń. Kierowcy jednośladów wcale nie mieliby tu jednak lepiej. Źródłem problemów byłyby tu kask i, nie zawsze ograniczony, pęd powietrza. Wyraźnie utrudniłyby one sprawne obracanie głowy i ciągłe rozeznanie sytuacji za pojazdem. Właśnie dlatego, tak ważne w jednośladach są lusterka motocyklowe.

Jaki wpływ na ciało motocyklisty ma lusterko motocyklowe

Dobrze ustawione lusterka boczne zmniejszą do minimum potrzebę obracania głowy motocyklisty, a przez to zmęczenie i nadwyrężenie tej części ciała. Wydaje się to błahostką, jednak po dłuższej jeździe, takie zmęczenie może wyraźnie wpłynąć na zdolności kierowcy do reakcji czy nawet poprawnej oceny sytuacji na drodze. Kolejne skutki byłyby natomiast widoczne po dłuższym czasie. Tak nadwyrężony kark wymagałby leczenia i rehabilitacji, a przede wszystkim uniemożliwiałby jazdę motocyklem.

Lusterka boczne dedykowane nie są łatwe do zastąpienia

Lusterko do skutera czy motocykla można dziś spotkać pod wieloma postaciami. W nowoczesnych jednośladach, lusterka motocyklowe są dość często związane ze stylistyką, aerodynamiką i innymi cechami modelu. Ważne są ich wymiary, kształt, a także sposób i wysokość mocowania. Zwykle są to więc lusterka boczne dedykowane, trudne do zastąpienia bez wpływu na cechy danego jednośladu. Nawet w przypadku lusterka do skutera, nie warto zastępować je innymi, a już na pewno jeśli wybrane lusterko boczne nie jest przygotowane pod dany model motocykla.

Uniwersalne lusterka do motoru nie tylko tam, gdzie ważny jest styl

Większy zakres zmian jest możliwy, gdy lusterka do motoru nie są aż tak ważne dla parametrów technicznych jednośladu. ]Uniwersalne lusterko boczne można spotkać głównie do skuterów i klasycznych jednośladów. Uniwersalne lusterko do skutera pozwala nieco wyróżnić swój pojazd na tle podobnych. Jeszcze wyraźniej widać to, gdy mowa o nietypowe, uniwersalne lusterka motocyklowe chopper i cruiser. Tu specyficzne lusterka chromowane możemy spotkać w bardzo wielu odsłonach i z wieloma ciekawymi dodatkami.

Nietypowe lusterka motocyklowe to kwestia nie tylko wyglądu

Lusterka motocyklowe różnią nie tylko kształtami, ale i położeniem. Jednym z typów są lusterka dolne mocowane w różnych miejscach na kierownicy. Lusterka dolne mogą nie tylko wpływać na styl motocykla, ale mieć funkcje praktyczne. Częściej jednak, lusterko boczne pełni rolę elementy stylistycznego i spotyka się je przy jednośladach typu cafe racer czy naked bike.

Każde lusterko motocyklowe wymaga odpowiedniego, dokładnego montażu

Bez względu na typ, lusterko motocyklowe nie spełni swojej roli, jeśli nie zostanie odpowiednio zamontowane. Tylko w ten sposób lusterka do skutera i motocykla zachowają pozycję mimo oporów powietrza podczas jazdy. Podstawą montażu są zwykle odpowiednie śruby i nakrętki. Niestandardowe lusterka do motoru można zamontować przy wykorzystaniu specjalnych adapterów. Dodatkowe mocowania pozwolą dostosować lusterko motocyklowe do potrzeb motocyklisty.

Rozmaite lusterka do skutera i motocykla dostępne w Gmoto.pl

U nas znajdziesz lusterka do skutera i motocykla cenionych producentów takich, jak JM Technics. Oferujemy lusterka boczne pojedyncze i komplety, uniwersalne i dedykowane do konkretnych modeli, a także mocowania i adaptery. Cechy i parametry przedmiotu znajdziesz klikając na produkt.

ładuje
Proszę czekać...
tel: 17 247 22 20
Kościuszki 78, Łańcut


Napisz wiadomość Sklep stacjonarnyDane kontaktowe