Manetki motocyklowe

Filtruj

-

Niestety, nie udało się dopasować żadnych produktów.

Prawdopodobnie w tej kategorii nie znajdują się części pasujące do wybranego motocykla.

Spróbuj zmienić kryteria wyszukiwania, np. cenę lub producenta.

Motocyklowe manetki

Manetki to elementy odpowiedzialne za solidny chwyt kierownicy motocykla. Ich odpowiedni kształt i materiał pomagają pewnie trzymać kierownicę przez motocyklistę i nie dopuszczają do zsunięcia się z niej dłoni z rękawicą. Ważne jest to szczególnie w przypadku manetek z prawej strony, gdzie pełni ona funkcja również regulacji gazu.

Jak manetka motocyklowa ułatwia operowanie kierownicą

Sama kierownica, czyli jednolity, metalowy element nie pozwalałby motocykliście na pewny jej chwyt i operowanie nią przedniej części maszyny. Łatwe byłoby... zsunięcie się dłoni i wynikające z tego niebezpieczeństwa. Właśnie dlatego, niezbędną częścią kierownicy są manetki, które specjalnie uformowane i wykonane z materiałów zapewniających stabilność dłoni nie dopuszczają do jej ruchu po kierownicy.

Aby jednak manetki do motocykla spełniły swoją funkcję, same muszą zostać odpowiednio zainstalowane na kierownicy. Nie jest to trudne w przypadku manetek po lewej stronie, gdzie spełniają one tylko jedną funkcję. Po stronie prawej, manetka to jednak także operator gazu, co sprawia, że często są one bardziej złożone i wymagają bardziej precyzyjnego montażu.

Do osobnej kategorii należą także manetki przeznaczone do motocykli terenowych i pojazdów ATV. Tu odpowiedni chwyt jest szczególnie ważny, także pod kątem niebezpieczeństw z przesuwania się dłoni po szerokości manetki oraz eliminacji drgań na kierownicy. Te manetki są przez to wykonane często z kilku materiałów i mają nieco inny kształt, dostosowany do wymagań motocyklistów terenowych.

Manetki motocyklowe różnego typu w ofercie Gmoto.pl

W naszej ofercie znajdziesz najróżniejsze manetki do skutera i motocykla. Oferujemy zarówno manetki standardowe, także gazu, jak i specjalne manetki do pojazdów terenowych. Cechy i parametry danej manetki oraz lista modeli, do których może pasować są dostępne po kliknięciu na konkretny produkt.

ładuje
Proszę czekać...
tel: 17 247 22 20
Kościuszki 78, Łańcut


Napisz wiadomość Sklep stacjonarnyDane kontaktowe