Menu

Mechaniczne przerywacze kierunkowskazów

Producent

Promocje

Tylko dostępne

Cena

    PLN

Sortuj

Znaleziono: 0

Nie udało się dopasować żadnego produktu

Mechaniczne przerywacze kierunkowskazów do Najpopularniejszych motocykli

Proste przerywacze mechaniczne wciąż przydatne w wielu jednośladach

Mechaniczne przerywacze kierunkowskazów to źródła migania kierunkowskazów motocykla niewyposażone w układu elektroniczne. Dzięki prostej konstrukcji, przerywacz kierunkowskazu mechaniczny należy do produktów tanich i jest często spotykany także w nowszych modelach motocykli. Mechaniczny przerywacz ma jednak swoje wady, związane nie tylko z brakiem układów pozwalających zmodyfikować ich pracę.

Przerywacz kierunkowskazu mechaniczny wciąż popularny w motocyklach

Układy elektryczne nowoczesnych jednośladów są coraz częściej wyposażane w moduły elektroniczne. Przy szeregu zalet, podnosi to jednak cenę i rozmiar układu, a często też naraża na nowe typy uszkodzeń. Z tego względu, w jednośladach niewymagających skomplikowanych rozwiązań wciąż korzysta się z produktu mechanicznego, którego przykładem są mechaniczne przerywacze kierunkowskazów.

Efekt migania lampy przerywacz kierunkowskazu mechaniczny uzyskuje przez zastosowanie, wrażliwego na temperaturę, elementu bimetalowego w prostym obwodzie elektrycznym. Pod wpływem temperatury bimetal kurczy się i rozłącza styki, co odcina prąd płynący do kierunkowskazu. Brak przepływu prądu, a więc także brak prądu w samym elemencie bimetalowym sprawia, że bimetal powraca do pierwotnego kształtu. To przywraca prąd w układzie i na nowo rozpoczyna cykl.

Prosty przerywacz kierunkowskazu mechaniczny także ulega uszkodzeniu

Mimo prostoty konstrukcji, przerywacz kierunkowskazu mechaniczny nie jest wolny od ryzyka uszkodzeń. Jego działanie jest oparte o prąd płynący do konkretnej żarówki. Łatwo tu o przepalenie styków i inne uszkodzenia, których efektem jest zmiana częstotliwości pracy lampy lub całkowite odcięcie przepływu prądu do żarówki. Mechaniczne przerywacze kierunkowskazów wymagają przez to ścisłego doboru do układu, odpowiednich żarówek i wymiany tych elementów w razie uszkodzenia.

Przerywacz mechaniczny wymaga wymiany także, gdy zmienia się typ żarówki na taki o innych parametrach prądu. Typowym przykładem jest przerywacz kierunkowskazu mechaniczny, do którego montuje się żarówki diodowe. W takim przypadku, mała moc prądu płynącego do żarówki diodowej nie pozwoli nagrzać element bimetalowy i doprowadzić do jego odcięcia.

Mechaniczne przerywacze kierunkowskazów do wielu motocykli w Gmoto.pl

U nas znajdziesz przerywacze mechaniczne kierunkowskazów do wielu modeli motocykli. Oferujemy przerywacze mechaniczne dwu- i trójpinowe, o napięciu 6 lub 12V. Cechy i parametry danego przerywacza są dostępne po kliknięciu na produkt.