Części do AJS

Najpopularniejsze modele

motocykle AJS - logo

Charakterystyka marki

Angielski Wolverhampton, już od 1909 roku stanowi siedzibę brytyjskiej marki motocyklowej, znanej pod nazwą AJS. Trzy litery, tworzące nazwę firmy założonej przez braci Stevens, pochodzą od pełnego imienia jedynego z braci, który posiadał...drugie imię. Tym samym, pełne rozwinięcie zagadkowego skrótu AJS, brzmi Albert John Jack Stevens. Pozostali czterej bracia, nazywali się Harry, Joe, Jack i George. Wspólnie rozpoczęli oni pracę nad rozwojem założonej firmy motocyklowej. Spośród konkurencyjnych firm, wyróżniali się zaś oni pełnym otwartości podejściem do nowoczesnych technologii, którą chętnie testowali w nowych modelach produkowanych przez siebie maszyn. Seryjną produkcję motocykli i zarazem, oficjalną działalność, bracia Stevens rozpoczęli w roku 1910. Wtedy też, młodzi bracia Stevens i ich firma AJS, wkupiła się w łaski licznych pasjonatów motoryzacji.

            Jak na ówczesne czasy, AJS dysponował wysokim poziomem technologicznym i to właśnie śmiałość w testowaniu innowacji, okazała się kluczem do uzyskania prestiżu. 
Do czasu, gdy produkcja objęła także i motocykle, największą popularność firma AJS zawdzięczała produkcji silników spalinowych. Gdy pojawił się jednak pierwszy motocykl produkcji brytyjskiej firmy z Wolverhampton, znaczenie stworzenia innowacyjnego silnika spalinowego nieco przygasło. Nowa gwiazda AJS, zalśniła niezwykle jasno; była nią maszyna określana fabrycznie jako ALS-GR7. Sprawdzała się ona w perfekcyjnym stopniu na torze żużlowym, gdzie nie trzeba było czekać zbyt długo na pierwsze, spektakularne sukcesy. Model ALS-GR7, został ostatecznie okrzyknięty pionierem pod względem zaawansowania technologicznego, co rozpoczęło jego błyskotliwą karierę nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale także i w Australii. Kolejne modele autorstwa firmy AJS, starały się za wszelką cenę poprzednikowi swojemu dorównać, lecz model ALS-GR7 pozostał także i dziś, prawdziwą legendą brytyjskiej firmy. Jak na ówczesne czasy, wyróżniał się on takimi parametrami, jak silnikiem odznaczającym się pojemnością 500ccm, dwoma gigantycznymi otworami wylotowymi oraz zwróconymi do dołu rurami wydechowymi.

ładuje
Proszę czekać...
tel: 17 247 22 20
Kościuszki 78, Łańcut


Napisz wiadomość Sklep stacjonarnyDane kontaktowe