Aprilia Classic

Classic 50


Classic 125

Zdjęcie Aprilia

Aprlia Classic to małolitrażowy chopper dostępny w ofercie włoskiego producenta od 1990 do 1998 roku, zrodzony w wyniku ewolucji modelu Red Rose. Za wyjątkiem jednej niedoskonałości, gwarantuje wszystko czego oczekują początkujący motocykliści z prawem jazdy kat. A1, pragnący zasmakować nieskrępowanej jazdy na dalekich dystansach. Nie znajdziemy w nim nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych, podzespołów z lekkich stopów czy ekonomicznej jednostki. Jednak nie to jest w nim ważne, obdarowuje on bowiem jeźdźca czystą radością z pokonywania kolejnych kilometrów.

Już krótkie spojrzenie na włoską maszynę przynosi pierwsze wyrazy uznania . W oczy rzucają się przede wszystkim chromowane elementy, obszerna skórzana kanapa oraz klasyczne szprychowe koła, dające obraz pełnoprawnego choppera. Aby wrażenia z jazdy nie odstawały od wyglądu producenci wyposażyli motocykl w wysoko wyprofilowaną kierownicę oraz wysunięte daleko do przodu podnóżki.

Gdy skończymy podziwiać nienaganną linię nadwozia czas by odpalić silnik. I tu pojawia się pierwsze, a zarazem ostatnie, wielkie "ale" tego pojazdu. Jedyne czego brakuje Aprili aby oddać ducha amerykańskich krążowników to basowy gang silnika. Dwusuwowy singiel wydobywa z siebie typowy dźwięk, niestety podczas jazdy problem się potęguje . Charakterystyka jednostki wymusza wkręcanie na wysokie obroty, całej sytuacji nie ratuje nawet ogromny chromowany wydech. Jednakże, mimo pewnych wad, Aprilia daje dużo powodów do radości. Serce maszyny zasilane jest przez gaźnik marki Dell' Orto, skrzynia biegów o sześciu przełożeniach pracuje bez zarzutu, a dzięki maksymalnej mocy 15 KM na trasie motocykl bez zadyszki utrzymuje stałą prędkość 90 km/h.

Czyni to więc Classica idealną maszyną do odbywania pierwszych dalszych podróży. Po wyposażeniu Włocha w akcesoryjne oparcie dla pasażera, wysoką szybę oraz boczne sakwy śmiało można ruszać na podbój Europy.

(Uwaga dla zainteresowanych zakupem! Na rynku europejskim nowa generacja dostępna jest jedynie w stłumionej wersji, choć w Stanach Zjednoczonych spotyka się seryjne Classic-i o mocy ponad 30 KM, sprzedawane głównie pod starą nazwą. Podczas zakup warto zwrócić uwagę na dokumenty, ponieważ w Polsce wiele egzemplarzy pochodzi właśnie z USA).Darmowa dostawa
darmowa dostawa
przy zakupach powyżej 350 zł
Darmowy zwrot
darmowy zwrot
do 15 dni bez podawania przyczyny
Wygodne raty
wygodne raty
uzyskasz je przez internet
ładuje
Proszę czekać...
tel: 17 247 22 20
Kościuszki 78, Łańcut


Napisz wiadomość Sklep stacjonarnyDane kontaktowe