Aprilia Gulliver

Gulliver 50

Aprilia Gulliver 50 to kompaktowy skuter miejski produkowany we Włoszech w latach 1995-1999. Jednoślad został wyposażony w niezawodny silnik Minarelli z bezstopniową przekładnią automatyczną, który niezależnie od rodzaju czynnika chłodzącego odznaczał się dużą wytrzymałością i małą podatnością na awarie. Zarówno w wersji chłodzonej cieczą jak i powietrzem do dyspozycji początkujących motocyklistów oddano zadowalającą moc 4,5 KM i moment obrotowy na poziomie 4 Nm. Jednocylindrowa, dwusuwowa jednostka napędowa odznacza się bardzo dobrą dynamiką, a w wersji pozbawionej fabrycznych blokad producenta również wysoką prędkością maksymalną. Dwutaktowa charakterystyka źródła napędu w zestawieniu z niewielkim, bo 5,5 litrowym zbiornikiem paliwa nie daje spektakularnego zasięgu na jednym tankowaniu, aczkolwiek w miejskim środku transportu wynik 150 kilometrów jest jak najbardziej akceptowalny. Optymalne gabaryty, wygodna kanapa i komfortowa pozycja za kierownicą zachęcają również do dalszych wycieczek, choć i w miejskiej dżungli prowokują do obrania dłuższej trasy.

Łatwość prowadzenia, przytłumiony dźwięk układu wydechowego i niewielka masa pojazdu gotowego do jazdy (74 kilogramy) będą dodatkowymi powodami, aby dać się porwać jeździe we włoskim stylu. O bezpieczeństwo podróżujących dba efektywny układ hamulcowy i dopracowane zawieszenia. Na przedniej osi znajdziemy tarczę o średnicy 190 mm i dwutłoczkowy zacisk hydrauliczny oraz klasyczny widelec teleskopowy, na tylnej zaś nieco przestarzały hamulec bębnowy o niepokojąco małej średnicy 110 mm oraz pojedynczy element resorująco-tłumiący oparty na wahaczu wleczonym. Mimo podstawowego zestawu całość należycie wywiązuje się z powierzonego zadania i daje motocyklistom całkowitą pewność prowadzenia oraz spokój w niesprzyjających warunkach pogodowych.

Stylistyka skutera została nieco przytłumiona jednokolorowym malowaniem w dość stonowanej barwie, aczkolwiek Gulliver ma kilka smaczków, dzięki którym wyróżnia się z tłumu. Na przedniej czaszy znajdziemy charakterystyczne, nieregularne atrapy wlotów powietrza, zaś na tylnej obudowie elegancki zestaw oświetlenia pięknie wtapiający się w bryłę karoserii. Na uwagę zasługują również chromowane elementy wykończeniowe oraz niewielkie, lecz atrakcyjne felgi z lekkich stopów aluminium. 

Aprilia Guliver oferuje mocną i trwałą jednostkę napędową, ciekawą stylistykę oraz duży komfort jazdy. Warto również wspomnieć o jednym rozwiązaniu, które wyłamuje się z ram powszechności i podnosi walory użytkowe pojazdu. Dostęp pod schowka pod kanapą realizowany jest tak jak w większości skuterów, lecz dzięki podnoszonej tylnej owiewce użytkownicy mają do niego łatwiejszy dostęp i mogą przewozić większe ładunki. Niby nic, ale na tle masy podobnych jednośladów nawet najbardziej uznani producenci muszą walczyć o klienta, a potencjalni nabywcy Gullivera będą mieli kolejny powód za tym, aby wybrać właśnie jego.Darmowa dostawa
darmowa dostawa
przy zakupach powyżej 350 zł
Darmowy zwrot
darmowy zwrot
do 15 dni bez podawania przyczyny
Wygodne raty
wygodne raty
uzyskasz je przez internet
ładuje
Proszę czekać...
tel: 17 247 22 20
Kościuszki 78, Łańcut


Napisz wiadomość Sklep stacjonarnyDane kontaktowe