Aprilia Pegaso

Zdjęcie Aprilia Aprilia Pegaso 650 / Źródło: Aprilia

Pegaso to szosowo-turystyczny motocykl produkowany przez włoski koncern Aprilia od 1992 do 2009 roku. Został stworzony do szybkiego połykania kilometrów na asfalcie, elastyczna jednostka o niedużej mocy świetnie sprawdzi się w rękach początkujących motocyklistów, a dzięki nisko umieszczonej kanapie i niskiej wadze jest idealnym wyborem dla niższych jeźdźców oraz kobiet.

Najnowsze Pegaso wyposażone w zawieszenie o zadowalającym skoku nie przestraszy się lekkiego terenu, choć seryjnie zamontowane opony o szosowym profilu oraz niewielkie koła ograniczają zabawę jedynie do szutrowych szlaków. Doskonały układ hamulcowy marki Brembo, niezawodny silnik Yamahy z modeli MT-03 i XT660X oraz sprawdzony system wtrysku paliwa czynią z Aprilli idealnego kompana na długie wakacje. Również najmłodsi dzięki wersji z silnikiem o pojemności 50 cm ³ będą mogli zasmakować wojaży w najlepszym wydaniu, tym bardziej że w tym segmencie Włoch ma niewielu rywali. Inaczej ma się sytuacja największego Pegaso, który nieustanie konkuruje między innymi z Yamahą Tenere 660, BMW F 650 oraz Hondą Transalp. "125-tka" to natomiast żwawy funbike z przednim zawieszeniem upside-down, gaźnikiem Dell'Orto oraz bezkompromisowym układem hamulcowym marki Brembo.

Największy model "650" przez lata produkcji doczekał się kilku wcieleń. Pierwsza generacja produkowana do 1996 roku była rasowym enduro z seryjną aluminiową płytą chroniącą silnik, druga mocno stłumiła swoje terenowe atuty zmieniając się w czysto asfaltowego turystyka o podwyższonej szybie i zwiększonym zbiorniku paliwa. Modele Strada, Factory oraz Trial to zaś połączenie cech motocykla supermoto z funbike-m.

Jednakże niezależnie od wersji Pegaso dawało to co najważniejsze, czyli radość z jazdy. Nieskrępowana pozycja za kierownicą, wygodna kanapa, dynamiczne silniki austriackiego  Rotaxa, wyśmienita mobilność oraz bezawaryjność zapewniły Aprili wysoką pozycję w motocyklowym świecie. O uznaniu świadczy także obecność w szeregach służb mundurowych Europy Zachodniej, ze szczególną popularnością wśród włoskiej policji.

Wybierz pojemność Pegaso

Poniżej znajduje się lista pojemności Aprilia Pegaso do których posiadamy części motocyklowe w swojej ofercie.

ładuje
Proszę czekać...
tel: 17 247 22 20
Kościuszki 78, Łańcut


Napisz wiadomość Sklep stacjonarnyDane kontaktowe