Aprilia Scarabeo

Zdjęcie Aprilia Aprilia Scarabeo / Źródło: Aprilia

Seria Scarabeo to gama kultowych skuterów wyprodukowanych przez koncern Aprilia. Ich stylistyka łączy w sobie najlepsze wzorce włoskiej szkoły dizajnu z nowoczesną linią nadwozia, nie zabraknie w niej również współczesnych rozwiązań konstrukcyjnych i systemów zwiększających komfort i bezpieczeństwo jazdy. To co przede wszystkim wyróżnia "Skarabeusza" na tle konkurencji, to duże 16 calowe obręcze kół. Dzięki nim żadna przeszkoda napotkana w mieście nie jest dla kierowcy uporczywym wyzwaniem. Jednoślad świetnie radzi sobie podczas pokonywania krawężników czy torowisk, jedynie przez bardzo wąskie opony lubi zadomawiać się w koleinach. Ogumienie o niewielkiej szerokości wpływa także korzystnie na spalanie, co dodatkowo obniża i tak niewygórowane koszty eksploatacji.

Producenci z Aprili pomyśleli także o turystycznych aspektach maksi skuterów. Zawieszenie jest komfortowo zestrojone, jeździec za kierownicą przyjmuje niemal podręcznikową pozycję oraz ma dużo miejsca na nogi, a na liście wyposażenia opcjonalnego znajdują się kufry boczne i centralna skrzynia idealnie wpasowujące się w kontrowersyjną bryłę nadwozia. Za dodatkową opłatą istnieje możliwość zakupu także wyższej szyby z osłonami na dłonie, która doskonale zmniejsza niesprzyjające doznania towarzyszące podróżowaniu w zmiennych warunkach pogodowych. O komfort podróżnych zadba także optymalnie wyciszony układ wydechowy oraz wałek wyrównoważający niwelujący drgania jednostki.

Co więcej jednoślady z serii Scarabeo to dopracowane maszyny pod względem konstrukcji i mechaniki, użyto przy ich produkcji wielu podzespołów renomowanych marek. Początkowe wersje o pojemności 150 i 180 cm ³ posiadały niezawodne silniki firmy Rotax, a pierwsze generacje "125-tki" napędzało to samo dwusuwowe serce co sportową serię SR. Końcowe generacje motocykli na którą składają się modele o pojemności od 50 do 500 cm ³ napędzają innowacyjne czterosuwowe jednostki spełniające współczesne normy emisji spalin. Oprócz katalizatorów i elektronicznych czujników składu zanieczyszczonych gazów wyposażone są w nowoczesne systemy wtrysku paliwa.

Pod względem estetycznym motocykle z serii Scarabeo wzbudzają skrajne emocje. Poczucie stylu to kwestia indywidualna każdego użytkownika, jednakże nie można zarzucić Włochom złego zaprojektowania lub zmontowania finalnego produktu. Ponadto wyrazy uznania należą sie również za spokojne malowanie, bowiem w dobie agresywnego dizajnu i krzykliwych kolorów stonowana stylistyka jest coraz rzadszym widokiem na naszych drogach. Jak każdy jednoślad Aprilia posiada wady, które równie jak ekscentryczny wygląd są rzadko spotykane w segmencie skuterów. W niektórych wersjach doskwierał brak schowka pod kanapą, a w początkowych generacjach przekrok posiadał przegrodę, która uniemożliwiała transportowanie pakunków pomiędzy nogami. Mimo pewnych niedociągnięć jednoślady z serii Scarabeo to udane środki codziennego transportu oraz ekstrawaganccy towarzysze dalszych podróży, stworzone dla osób, które nie chcą zginąć w tłumie. Świadczy o tym choćby duża popularność w kraju narodzin i innych państwach zachodniej Europy.

Wybierz pojemność Scarabeo

Poniżej znajduje się lista pojemności Aprilia Scarabeo do których posiadamy części motocyklowe w swojej ofercie.

ładuje
Proszę czekać...
tel: 17 247 22 20
Kościuszki 78, Łańcut


Napisz wiadomość Sklep stacjonarnyDane kontaktowe