BMW K1

K1 1000

Zdjęcie BMW

Powołanie do życia K1 miało za zadanie przykuć uwagę młodych motocyklistów do oferty BMW, którzy pod koniec lat 80' najczęściej pomijali ofertę bawarskiego producenta na rzecz japońskich ścigaczy. Niemcy poniekąd osiągnęli swój cel. Produkowany w latach 1988-1993 następca modelu K100 wzbudził duże poruszenie w motocyklowym świecie dzięki specyficznej urodzie i nowoczesnym rozwiązaniom. Perfekcyjna aerodynamika pełnej owiewki wykonanej z włókna szklanego zapewniała najniższy współczynnik oporu wśród produkowanych wówczas motocykli, co w połączeniu z litrową jednostką o mocy jedynie 100 KM rozpędzało pojazd do imponujących 240 km/h.

Dla bezproblemowego poskramiana autostrad K1 zostało również wyposażone w zawieszenie z systemem Anti-Dive (niwelujące "nurkowanie" podczas hamowania) oraz jednostronny wahacz typu Paravel, zmniejszający drgania opony w awaryjnych sytuacjach. W skład wyśmienitego wyposażenia wchodził tarczowy układ hamulcowy marki Brembo (w opcji z systemem ABS) oraz zawieszenie Marzocchi. Warto zwrócić także uwagę na mały promień skrętu, pozwalający na bezproblemową jazdę na co dzień.

Mówiąc o K1 nie można pominąć designu. Jedni w kanciastych kształtach i futurystycznym malowaniu widzieli powiew świeżości, drudzy nieudany żart projektantów. Przeciwnicy argumentowali niedopracowanie modelu bardzo małą wytrzymałością poszycia i dużą masą własną, niedopuszczalną za taką cenę. Mieli w tym dużo racji, ponieważ za pół ceny u konkurencji widniały jednoślady lżejsze i szybsze, jak np. Honda CBR 600 F. W 1993 roku sportowiec od BMW znacznie odstawał od konkurencji, a słaba sprzedaż (przez 5 lat produkcji jedynie 6921 sztuk) zmusiło koncern do zakończenia produkcji. Mimo to K1 wypełnił otrzymane zadanie zostając jednym z najbardziej pamiętnych jednośladów tamtych lat.Darmowa dostawa
darmowa dostawa
przy zakupach powyżej 350 zł
Darmowy zwrot
darmowy zwrot
do 15 dni bez podawania przyczyny
Wygodne raty
wygodne raty
uzyskasz je przez internet
ładuje
Proszę czekać...
tel: 17 247 22 20
Kościuszki 78, Łańcut


Napisz wiadomość Sklep stacjonarnyDane kontaktowe