Derbi GP1

GP1 50


GP1 125

Zdjęcie Derbi

Derbi GP1 125 to sportowy skuter przeznaczony do błyskawicznego pochłaniania kilometrów w miejskim buszu. Zarówno jego wygląd jak i mechanika zostały stworzone pod kątem dynamicznej jazdy w jak najlepszym wydaniu. To właśnie dzięki temu, hiszpański produkt zyskał tak szerokie grono wielbicieli w krajach Europy Zachodniej, którzy bez kompleksów mogli stawać w szranki z właścicielami "125-tek" z manualną skrzynią biegów.

Od pierwszych chwil obcowania z GP1 czuć w powietrzu sportowe emocje, a sam wygląd powoduje wzrost adrenaliny. Wysoko umieszczony "przekrok" daje optymalny środek ciężkości i zwiastuje genialną stabilność na szybko pokonywanych zakrętach. Aerodynamiczna bryła karoserii z tworzyw sztucznych idealnie komponuje się z ostrymi załamaniami owiewek i oświetleniem o agresywnych kształtach stając się gwarantem ponadczasowej stylistyki, która przez wiele sezonów będzie wyróżniać właścicieli z tłumu.

Przy organoleptycznym zapoznawaniu się z jednośladem niemałe wrażenie robi układ hamulcowy, który podczas jazdy nie traci swego uroku. Przy każdym kole widnieje tarcza o średnicy 240 mm i dwutłoczkowy zacisk hydrauliczny dając wysoki poziom bezpieczeństwa i stuprocentową skuteczność w każdych warunkach. Do dopełnienia takiego zestawu zabrakło jedynie przeciwpoślizgowego systemu ABS, aczkolwiek w czasach premiery GP1 uznawany był on za wyposażenie Premium i znacząco podniósłby cenę zakupu.W sportowym jednośladzie nie mogło zabraknąć dopracowanych zawieszeń. W Derbi na przednim kole znajdziemy "zawias" typu upside-down, zaś na tylnym centralną kolumnę resorująco-tłumiącą. Oba zostały dość "sztywno" zestrojone, aby dawać maksimum stabilności podczas szybkich przejazdów, aczkolwiek są w stanie zapewnić akceptowalny poziom komfortu. Z kolei dobrą zwrotność i doskonałe właściwości jezdne GP1 zawdzięcza dużym kołom o rozmiarze 14 cali, które dla ograniczenia masy zostały wykonane z lekkich stopów aluminium.

Najważniejszy element każdej sportowej maszyny to dopracowana konstrukcja znana z modeli innych włoskich producentów. Jednocylindrowy, chłodzony cieczą silnik o pojemności 124 cm³ generuje moc 15 KM i moment obrotowy 12 Nm, dzięki którym 111 kilogramowy skuter jest w stanie rozpędzić się do ponad 115 km/h. Tym samym czterosuwowa charakterystyka jednostki napędowej pozwala na bardzo ekonomiczne spalanie, a przez cztery zawory sterowane pojedynczym wałkiem rozrządu zapewnia zadowalającą kulturę pracy. Mimo obecności tradycyjnego układu zasilania, czyli gaźnika podciśnieniowego, 10 litrowy zbiornik paliwa zapewnia zasięg ponad 300 kilometrów w ruchu miejskim.

Jak widać Derbi GP1 125 łączy w sobie najlepsze cechy ekonomicznego środka miejskiego transportu ze sportowym charakterem, przy okazji nie zwiększając kosztów eksploatacyjnych. Dzięki mocnemu silnikowi umieszczonemu w niezwykle atrakcyjnej karoserii, skutecznym hamulcom i dobremu zawieszeniu oraz wysokogatunkowym podzespołom hiszpański skuter znalazł się na pozycji lidera w segmencie sportowych "125-tek" z automatyczną przekładnią bezstopniową.GP1 250


Darmowa dostawa
darmowa dostawa
przy zakupach powyżej 350 zł
Darmowy zwrot
darmowy zwrot
do 15 dni bez podawania przyczyny
Wygodne raty
wygodne raty
uzyskasz je przez internet
ładuje
Proszę czekać...
tel: 17 247 22 20
Kościuszki 78, Łańcut


Napisz wiadomość Sklep stacjonarnyDane kontaktowe