Derbi Hunter

Hunter 25


Hunter 50

Derbi Hunter to kompaktowy skuter miejski z oferty renomowanej, hiszpańskiej marki, który w dniu swojej premiery (a miała ona miejsce jeszcze w XX wieku) cechował się dość futurystycznym wyglądem. Nie da się ukryć, że projektanci postarali się o lekko terenowy charakter, czego najlepszym przykładem jest głęboki, przedni błotnik, który wspólnie ze zintegrowaną czaszą niemalże całkowicie okala przednie koło. Niecodzienna stylistyka Hunter'a zapewniła mu dużą popularność wśród nastoletnich motocyklistów, a dynamiczny silnik dwusuwowy dodatkowo spotęgował liczbę sprzedanych egzemplarzy.


Model Hunter został wyposażony w jednocylindrową jednostkę napędową o pojemności 49 cm³, dzięki której każdy, kto legitymował się kartą motorowerową mógł cieszyć się ponadprzeciętnymi osiągami dwusuwu. Moc maksymalna 4,8 KM i maksymalny moment obrotowy 4 Nm to wartości, które w połączeniu z niską masą własną pojazdu (niespełna 85 kilogramów ze wszystkimi płynami) gwarantują doskonałe przyspieszenia w ruchu miejskim i fenomenalną reakcję na ruch manetki gazu. Co więcej, użytkownicy decydujący się na demontaż blokad fabrycznych producenta będą mogli osiągnąć prędkość maksymalną ponad 85 km/h. Taka specyfikacja ma niestety również wady. Wysilona konstrukcja silnika skraca czas pomiędzy serwisem i naprawami, a zużycie paliwa podczas ostrej jazdy może skutecznie nadwyrężyć budżet przeciętnego nastolatka. Średnie spalanie w ruchu miejskim plasuje się w granicach 3,5-4 l/100 kilometrów (w cyklu miejskim), co przy zbiorniku paliwa o pojemności 5,5 litra zapewni mizerny zasięg około 150 kilometrów na jednym tankowaniu. Całe szczęście prosta budowa dwusuwu (chłodzenie powietrzem, gaźnikowy układ zasilania oraz nieskomplikowana, bezstopniowa przekładnia automatyczna CVT) da możliwość samodzielnego usuwania awarii, co pozytywnie odbije się na kosztach eksploatacyjnych.


Podwozie Hunter'a to typowy zestaw rozwiązań dla tego typu jednośladów z najniższej klasy pojemnościowej. Na solidnej ramie z rur stalowych osadzono komfortowo zestrojone zawieszenie i skuteczny układ hamulcowy, który dzięki niskiej masie własnej pozwoli wyjść z każdej opresji. Amortyzacją 12-calowych kół zajmuje się klasyczny widelec teleskopowy i pojedynczy (olejowy) element resorująco-tłumiący oparty na jednostronnym wahaczu wleczonym, dzięki którym każda podróż przez miasto będzie nie tylko szybka, ale również wygodna. Wyhamowanie pojazdu powierzono pojedynczej, wentylowanej tarczy hamulcowej z jednotłoczkowym zaciskiem hydraulicznym (przód) oraz tradycyjnemu hamulcowi bębnowemu (tył), który mimo niewielkich rozmiarów całkiem nieźle wspomaga przedni hamulec. Warto zaznaczyć, że właściwości jezdne Hunter'a czynią z niego idealny środek komunikacji miejskiej na co dzień i to nie tylko dla najmłodszych jeźdźców. Lekkość prowadzenia, doskonała zwrotność i krótki rozstaw osi to zalety, które docenią również starsi użytkownicy podczas dojazdów do pracy.

Derbi Hunter to doskonała propozycja dla osób, które szybkość i wygodę przemieszczania się stawiają ponad niskie koszty eksploatacji. W dniu premiery był jednym z ciekawszych skuterów dla początkujących motocyklistów, którzy spalaniem nie zaprzątali sobie głowy. Dynamiczne przyspieszenie, wysoka prędkość maksymalna i nieograniczone możliwości tuningu mechanicznego- to jedyne ponadczasowe zalety, które przemawiają do nastolatków i to właśnie dzięki nim Hunter zdobył duże zainteresowanie w najliczniejszej grupie odbiorców.Darmowa dostawa
darmowa dostawa
przy zakupach powyżej 350 zł
Darmowy zwrot
darmowy zwrot
do 15 dni bez podawania przyczyny
Wygodne raty
wygodne raty
uzyskasz je przez internet
ładuje
Proszę czekać...
tel: 17 247 22 20
Kościuszki 78, Łańcut


Napisz wiadomość Sklep stacjonarnyDane kontaktowe